wyszukanie zaawansowane

Galerie

6 najzdrowszych przypraw świata

6 najzdrowszych przypraw świata

fot. Thinkstock

1/11

Przyprawy nie tylko nadają potrawom doskonały smak, ale także pozytywnie wpływają na nasze zdrowie – przeciwdziałają wielu chorobom i dolegliwościom. Ich zalety i działanie warto poznać bliżej, dlatego przedstawiamy listę najzdrowszych przypraw.

Imbir – gorący korzeń
To jedna z najstarszych roślin leczniczych, będąca jednocześnie znakomitą przyprawą. Pochodzi z tropikalnych regionów Azji i Oceanii. Wykorzystujemy podziemne kłącza imbiru, zwane w medycynie azjatyckiej „gorącym korzeniem”, powodującym „ogień w ciele”. – Imbir zawdzięcza swój intensywny aromat zawartości zingiberolu, czyli składnika olejku eterycznego. Natomiast za palący, lekko gorzki smak odpowiadają substancje żywicowe m.in. gingerol i zinferon – tłumaczy Monika Wilczyńska, doradca żywieniowy. – Wszystkie te substancje mają także właściwości lecznicze. Dzięki nim imbir m.in. ułatwia trawienie (działa pobudzająco na wydzielanie śliny i soku żołądkowego, żółciopędnie i rozkurczowo, leczy wzdęcia), łagodzi mdłości (występuje w składzie leków przeciw chorobie lokomocyjnej), przeciwdziała wymiotom po narkozie i chemioterapii, chroni więc przed tworzeniem się zakrzepów zmniejszając agregację płytek krwi – dodaje specjalistka.

REKOMENDACJA
1/11
2012-09-27 22:06:01
~Aga

a co z cynamonem??

2012-09-16 15:10:42
~ewa

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

2012-09-03 21:12:15
~mini

Zaufaj swojemu organizmowi i jedz to co lubisz !!! Wzmożony apetyt na poszczególne produkty może oznaczać pewne niedobory składników odżywczych. Zapraszam do lektury :) http://www.zaradni.pl/porada/961 9,jak_odczytywac_zywnosciowe_zachci anki

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.