wyszukanie zaawansowane

Galerie

O czym świadczą te objawy?

O czym świadczą te objawy?

Wojciech Jarco/123RF

1/5

Nasz organizm jest tak skonstruowany, że w przypadku nieprawidłowości samodzielnie broni się, wysyłając nam sygnały zwiastujące mniejsze lub większe problemy ze zdrowiem. W wielu przypadka wystarczy nauczyć się je odczytywać, aby w porę zapobiec rozwojowi choroby. Często możemy ją zdusić w zarodku domowymi sposobami, czasem konieczna jest wizyta u lekarza. Zawsze jednak wczesne rozpoznanie objawów pozwali nam uniknąć niebezpiecznych powikłań.

Gdy oczy pieką lub łzawią
Zacznijmy od jednego z najważniejszych naszych organów – wzroku. Długa praca przed komputerem i przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach u wielu osób wywołują tzw. niezapalne choroby oczu. Objawiają się one bólem i pieczeniem lub nadmiernym łzawieniem oczu, w zależności od przyczyn leżących u podstaw schorzenia. Podrażnienia mogą być wywołane zbyt długą pracą przed monitorem, zimnem, wiatrem, kurzem, a nawet zbyt silnym światłem słonecznym. Jeśli tylko zauważymy u siebie objawy w postaci pieczenia, któremu towarzyszy suchość oka, najprostszym sposobem będzie zastosowanie kropli do oczu (najlepiej bez konserwantów), które je wystarczająco nawilżą, przynosząc jednocześnie ulgę. Ponadto warto wówczas przerwać na jakiś czas stosowanie tuszu do rzęs i kremów pod oczy, gdyż mogą one dodatkowo drażnić spojówki. Podobnie jak szkła kontaktowe, które w takim przypadku powinniśmy zamienić na klasyczne okulary. W przypadku nadmiernego łzawienia również stosujemy krople do oczu, a brzegi powiek przecieramy specjalnymi, jałowymi chusteczkami. W sytuacji, gdy powyższe objawy nie ustępują i utrzymują się kilka dni, warto skonsultować się z lekarzem okulistą.

REKOMENDACJA
1/5
2012-09-20 12:54:34
~tarczyca

Piasek w oczach może tez być objawem nadczynności tarczycy

2012-09-19 21:21:51
~Zastanawiający się właścicie

Takie rzeczy to dzieci wiedzą. Poziom leci na łeb na szyję. Ale takie się ma artykuły jak się płaci 1200.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.