wyszukanie zaawansowane

Galerie

9 sposobów na podkręcenie metabolizmu

9 sposobów na podkręcenie metabolizmu

fot. Thinkstock

1/9

Nieprawda, że nie masz wpływu na tempo swojego metabolizmu. Wręcz przeciwnie – to od nas w dużej mierze zależy, jak szybko nasz organizm będzie spalał zbędny tłuszcz. Rozwiązanie leży w prawidłowej diecie, aktywności fizycznej i paru trikach, które warto znać. – Zdrowe odchudzanie polega na napędzaniu metabolizmu – twierdzą dietetycy.

Stosuj dobrą dietę
To ona w głównej mierze wpływa na tempo przemiany materii. Co zatem powinniśmy jeść? Doradca odchudzania i odżywiania Ewa Wijatkowska wymienia m.in. chudy nabiał, rośliny strączkowe, kapustę, chude białe i czerwone mięso, jaja kurze, orzechy, pestki, nasiona, ser tofu. – Osoby trenujące siłowo powinny dodatkowo wspomagać mięśnie odżywkami białkowymi – zaznacza specjalistka. Przy podkręcaniu tempa metabolizmu powinno się jeść dużo białka, które długo się trawi, a to wymaga od organizmu wydzielenia dodatkowej ilości energii. Najbardziej sycące i usprawniające przemianę materii są jajka, które w okresie odchudzania dobrze jest zjadać kilka razy w ciągu tygodnia.

Tekst: Ewa Podsiadły - Natorska/ese/

REKOMENDACJA
1/9
2017-05-09 20:43:36
~Jakub

Mi bardzo pomógł suplement "Bee Pearl". Bardzo dobrze wpłynął na moje problemy z wagą i brakiem przemiany materii.

2012-11-21 12:17:11
~ana

dla mnie Zdrowa dieta to jedno, a wsparcie psychiczne to drugie. Ja otrzymałam i jedno i drugie. Pewnego dnia trafiłam na fajnego konsultanta wellness (dietywellness.pl), który poradził sobie z moją nadwagą w kilka tygodni. Schudłam 11 kg i to praktycznie bez wyrzeczeń ale znam ten problem braku motywacji i systematyczności.

2012-10-02 14:28:38
~Zaraza

Niech jeszcze autorka podliczy ile by kosztowała taka dieta miesięcznie na osobę. Kobieta z mężem i dwójką dzieci ma te naprawdę smaczne rzeczy szykowac dla wszystkich czy tylko dla siebie? Kogo na to stac? A może odchudzająca się ma ją stosowac, a reszta jesc to samo g...o co zawsze? Łatwo radzic jakiejśc dobrze zarabiającej redaktorce na wygodnej posadce, trudniej zastosowac przeciętnej obywatelce.

2012-10-01 12:04:16
~kasia

Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem.Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg!. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres).Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

2012-09-23 09:17:57
~ja

WOW co za niesamowite odkrycie...

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.