wyszukanie zaawansowane

Galerie

Osteoporoza – jak ją leczyć?

Osteoporoza – jak ją leczyć?

1/7

Na osteoporozę, chorobę kości, skarży się coraz więcej osób – z szacunków wynika, że może cierpieć na nią nawet sześć milionów Polaków. Zdecydowana większość chorych to dojrzałe kobiety. Osteoporozie można zapobiegać, ale gdy już się pojawi, trzeba wiedzieć, jak ją leczyć – u specjalistów i terapiami alternatywnymi.

Osteoporoza, zwana również zrzeszotnieniem kości, to stan chorobowy polegający na postępującym ubytku masy kostnej, która ulega stałej wymianie w ciągu życia. Kiedy jesteśmy młodzi, kość odbudowywana jest równie szybko jak niszczona, ale gdy się starzejemy, tracimy więcej wapnia z kości niż tam ponownie wraca. W efekcie mocna siatka w kształcie plastra miodu tworząca wewnętrzne rusztowanie kości staje się mniej gęsta, a więc i słabsza. Przy osteoporozie kości robią się łamliwe – zwiększa się podatność na złamania nawet po niegroźnych upadkach. Najbardziej narażone na takie urazy są biodra (zwykle u osób po 60 roku życia), kręgosłupa (po 55 roku życia) i nadgarstków (po 50 roku życia).

Ewa Podsiadły-Natorska/mmch

REKOMENDACJA
1/7
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Zdążyc przed osteoporozą
Zdrowie & Fitness
Zdążyć przed osteoporozą
Zdrowie & Fitness
Osteoporoza ? jak ją leczyć?
Zdrowie & Fitness
Osteoporoza ? jak się przed nią...
Zdrowie & Fitness
Kruche kości - czyli osteoporoza
2014-01-29 12:52:41
~kasianow

Tutaj jest spis bardzo fajnych naturalnych preparatów na osteoporozę - http://www.naturala.pl/tag/324/jak_ leczyc_osteoporoze

2013-02-26 15:24:54
~ggg

jeśli chodzi o naturalne metody to lepiej popatrzęc jeszcze tu http://www.naturala.pl/tag/324/jak_ leczyc_osteoporoze

2012-10-12 15:17:14
~jola

kłamcy

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.