wyszukanie zaawansowane

Galerie

Wzmocnią twoje kości

Wzmocnią twoje kości

1/10

10 produktów, które wzmocnią twoje kości

Kluczem do zdrowych kości są dwa składniki odżywcze: wapń i witamina D. Wapń chroni kości i zęby, z kolei witamina D zwiększa jego wchłanianie i wspomaga rozrost szkieletu kostnego. Dlatego dostarczanie jej jest niezwykle ważne u niemowląt i w okresie dojrzewania. Jednak osoby starsze również powinny pamiętać o dostarczaniu tych dwóch składników odżywczych. Szczególnie ze względu na ryzyko wystąpienia osteoporozy - choroby, która zwiększa łamliwość kości. Wapń i witaminę D można znaleźć w wielu produktach, które spożywamy co dzień.

Jogurt

Najbardziej powszechną metodą „pobierania” witaminy D jest oczywiście ekspozycja na słońce. Kiedy jednak dni stają się krótsze i bardziej pochmurne, warto poszukać też innego źródła. Kubek jogurtu w wersji beztłuszczowej pokrywa 30 proc. dziennego zapotrzebowania na wapń i 20 proc. na witaminę D. Jogurt grecki, choć jest bogatszym źródłem białka, zwiera mniej wapnia niż zwykły jogurt.

Tekst:MD/mmch

REKOMENDACJA
1/10
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Witamina D w naszej diecie
Zdrowie & Fitness
Witamina D ratuje życie?
Zdrowie & Fitness
Witamina D - co trzeba o niej...
Zdrowie & Fitness
Kontrowersyjna witamina D
2012-10-04 11:49:41
~cwcwe

za pomnieli dodac ze te jogurty i mleko uht ze sklepu posiada wapień nie przyswajalny dla organizmu i wiecej szkód robia niz pożytku i raczej powinny byc wycofane ze sprzedaży duzo ludzi jest na dodatke uczulonych na nie i o tym nie wiedzą polecam grzybek tybetanski i zwykle mleko od krowy

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.