wyszukanie zaawansowane

Galerie

Niedobory pierwiastków a problemy zdrowotne

Niedobory pierwiastków a problemy zdrowotne

Thinkstock

1/9

Osiem najważniejszych pierwiastków

W organizmie ludzkim występuje około 60 pierwiastków. 22 z nich uważa się za niezbędne do jego funkcjonowania. Do makropierwiastków, czyli tych, których jest najwięcej, należą: wapń, magnez, fosfor, potas, sód, siarka i chlor. Pewne zamieszanie w klasyfikacji wprowadza żelazo. Bo choć jego ilość w organizmie wynosi od 3 do 5 gramów, to dobowe zapotrzebowanie na żelazo jest minimalne. Dlatego większość specjalistów uważa je jedynie za istotny pierwiastek śladowy.

Każdy z wymienionych ośmiu pierwiastków pełni bardzo ważną rolę, a ich niedobór odbija się na naszym zdrowiu. Warto wiedzieć, czy dostarczamy organizmowi odpowiednich ilości tych substancji i po czym poznać, że jakiegoś składnika jednak mu brakuje.

AD/mmch

REKOMENDACJA
1/9
2013-01-14 08:58:17
~www.sklep-mantra.pl

kupić nie musisz ale wejść do sklepu i zobaczyć warto :) ... niektóre produkty całkiem całkiem fajne

2012-10-18 11:46:41
~basia

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.