wyszukanie zaawansowane

Galerie

O czym świadczy ból stawów?

O czym świadczy ból stawów?

Thinkstock

1/6

Nadwaga i siedzący tryb życia

Każdy zbędny kilogram to dodatkowe obciążenie dla stawów. Epidemia nadwagi i otyłości prowadzi do wcześniejszego rozwoju zmian zwyrodnieniowych. Siedzący tryb życia paradoksalnie powoduje większe obciążenia dla stawów niż - na przykład - marsz. Palenie papierosów w połączeniu z małą aktywnością fizyczną przyspieszają degenerację stawów, a tym samym - powstawanie zwyrodnień. Jednak ze sportem nie można również przesadzać. - Zbyt forsowne treningi mogą przynieść więcej szkody niż korzyści, szczególnie osobom nieprzyzwyczajonym do regularnego wysiłku fizycznego i otyłym. Najlepiej zacząć od regularnych spacerów, delikatnej gimnastyki i wizyt na basenie” - mówi Agnieszka Wroniecka, fizjoterapeutka.
Pamietajmy też o tym, że zwyrodnienie, które pojawiło się w jednym stawie, powoduje dodatkowe obciążenie w stawach sąsiednich, przyspieszając ich degenerację.

UD/mmch

REKOMENDACJA
1/6
Zobacz w innych serwisach:
2015-06-29 19:43:02
~Natalia

Moja mama miała sporą nadwagę, co dodatkowo obciążała jej kolana,od kilku miesięcy bierze collaflex z kolagenem + codzienne spacery, zrzuciła kilka kilogramów i czuje się znacznie lepiej.

2013-10-30 09:18:14
~Janek

Jak wiadomo, każdy kto się zetknął wie jak bardzo uciążliwa to przypadłość. Dzięki temu, że żyjemy w czasach gdzie mamy bezproblemowy dostęp do medycyny chińskiej bez przeszkód możemy zastosować metodę, która pomaga zwalczyć szeroko rozumiany ból. Zachęcam wszystkich do wizyty u Pani doktor Łączkowskiej, specjalisty od akupunktury http://www.akupunktura2 4.pl/stawy.html

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.