wyszukanie zaawansowane

Galerie

Te trucizny leczą!

Te trucizny leczą!

123RF

1/6

„Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną” – twierdził już w XV wieku, ojciec medycyny nowożytnej i toksykologii, Paracelsus. Teza ta ma zastosowanie również w medycynie XXI wieku.

Każdy lekarz i farmaceuta wie, że nie ma w 100 proc. bezpiecznych leków, które można zażywać do woli. Nawet przyjmowanie nadmiernych dawek witaminy C grozi niebezpiecznym dla życia zatruciem. Medycyna zna wiele substancji, które w określonych dawkach są w stanie leczyć wiele ciężkich chorób i są stosowane w licznych dziedzinach, takich jak kardiologia, neurologia, a nawet medycyna estetyczna. Jednak substancje te, zażyte w niewłaściwy sposób lub w zbyt dużej dawce, w większości bywają śmiertelne.

Tekst: UD/ESE/

REKOMENDACJA
1/6
2012-11-12 16:25:22
~Vcc

A THC jest stosowane w leczeniu anoreksji. Co nie znaczy, że zdrowy człowiek powinien kopcić trawę, bo to ryje łeb niesamowicie po dłuższym okresie zażywania.

2012-11-09 11:12:53
~kasia

Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem.Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg!. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres).Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.