wyszukanie zaawansowane

Galerie

Jedzenie, które źle wpływa na sen

Jedzenie, które źle wpływa na sen

Thinkstock

1/8

Wiele osób miewa problemy ze snem – zazwyczaj jest to spowodowane stresem, zażywaniem leków pobudzających, spożywaniem napojów z kofeiną czy bólami wywołanymi przez choroby. Bywa również, że spokojny sen zaburza nieodpowiednia dieta; szczególne znaczenie mają produkty, po które sięgamy przed położeniem się do łóżka. Co rujnuje nasz sen i czego powinniśmy się wystrzegać?

Mocna kawa i herbata
Obecna w kawie kofeina (w herbacie zwana teiną) to środek psychoaktywny i stymulujący. Działa pobudzająco na układ nerwowy, usuwając zmęczenie, ale jednocześnie powodując problemy z zaśnięciem. Kofeinę można również znaleźć w czekoladzie czy coli, dlatego także te produkty zaburzają rytm dobowy i uniemożliwiają zapadnięcie w sen. Tymczasem badania mówią, że po mocną kawę oraz herbatę tuż przed spoczynkiem sięga blisko co piąta osoba. Rozwiązanie? Ogranicz spożycie takich napojów, a przed położeniem się do łóżka wypij sok albo zioła ułatwiające zasypianie: melisę, miętę, rumianek, owoc głogu czy lawendę.

Ewa Podsiadły - Natorska/ese/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/8
2018-10-28 18:15:52
~Benek

Bo niektóre osoby mają inaczej niż większość populacji.Nawet na instrukcji do lekarstwa na spanie pisze , że niektóre osoby mogą po spożyciu lekarstwa mieć zwiększone problemy z zasypianiem. Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach.

2014-12-12 17:49:38
~kasia

Ja od dłuższego czasu miałam z tym poważny problem. Nie mogłam zasnąć a jak wstawałam to od razu byłam zmęczona.Okazało się, że dużo zależy od odżywiania. Znajoma poleciła mi odpowiednie, zdrowe i naturalnie:) smaczne posiłki ( zdrowesniadanie.info/gberes; idealnafigura24.pl ) dzięki których teraz wyglądam lepiej świetnie się teraz czuje a co najważniejsze nie mam już problemu ze snem. Polecam

2012-12-11 19:36:10
~szczera

"wszystko" trzeba była napisać bo nie od dziś to wiadomo

2012-11-20 09:09:55
~Aga

Po alkoholu i kawie ta ja nawet na stojąco zasypiam!

2012-11-20 08:18:25
~aaa

Piję dużo herbaty. Ostatnia godzinę przed spaniem. Nie mam problemu ze spaniem.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.