wyszukanie zaawansowane

Galerie

Dlaczego ciągle jest ci zimno?

Dlaczego ciągle jest ci zimno?

Thinkstock

1/10

Do sprawnego funkcjonowania ludzki organizm musi stale wytwarzać ciepło i chronić się przed zimnem. Dzięki odczuwaniu chłodu, wiemy kiedy musimy wspomóc go w tej pracy - włożyć ciepłe ubranie, rozgrzać się herbatą czy usiąść przy ogniu. Umiejętność odczuwania zimna zawdzięczamy rozsianym w skórze receptorom zimna oraz ,,ośrodkowej’’ regulacji ciepła i zimna w podwzgórzu. Co jednak zrobić, gdy "ciągle" jest nam zimno?

Marznięcie może być odczuwane jako ,,ogólne’’ lub dotyczyć tylko niektórych okolic ciała np. dłoni i stóp, karku, pleców lub brzucha. Jeśli więc jest nam zimno w dłonie, bo nie włożyliśmy rękawiczek, albo przeszywa nas chłód, bo spadła temperatura na zewnątrz - wszystko działa sprawnie. Jeśli jednak niemal stale lub często jest nam zbyt chłodno, choć nasz strój jest dostosowany do temperatury otoczenia, warto zastanowić się dlaczego tak się dzieje.

- Ciągłe uczucie zimna może być symptomem wielu nieprawidłowości i chorób. Jeśli odczuwamy takie dolegliwości, warto skonsultować się z lekarzem, który określi przyczynę problemu i zaleci dalsze postępowanie - mówi Agnieszka Wasik, specjalista chorób wewnętrznych z Kliniki INVICTA.

AD/mmch/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/10
2013-01-19 20:58:38
~onaaa

ja tez zyje i normalnie funkcjonuje jak jest 30 stopni, lubie snieg ale gdy jest zimno i musze sie ubierac na cebule choc to nic nie daje nie funkcjonuje dobrze i nie moge sie skupic...

2012-12-19 11:27:05
~basia

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

2012-12-17 07:35:46
~Ja

Do QQryQ: ja nawet ciepło ubrana odczuwam zimno! zwłaszcza dłonie i stopy.

2012-12-17 07:33:54
~Ja

Ja mam tak samo, cierpię na chorobę Raynauda.

2012-12-17 07:24:31
~QQryQ

No cóż pomijając marznięcie wynikające z chorób (np. problemy z tarczycą) na przykładzie mojej zony śmiem twierdzić że w dużej mierze wynika to ze złego ubierania. Niby chodzi w "firmowej" puchówce ...ale puchówka jest tak cienka i bez prawdziewiego puchu że mi też było by zimno. Ale porządnej kurtki nie załozy bo brzydka , nie pasuje do butów, i wygląda w niej jak w worku ...itd. :-/ Czapka też wiatrem podszyta ale modna ... Reszte sami sobie dopowiedzcie :-)

2012-12-16 14:14:20
~gknlj

Od lat leczę się na niedoczynność tarczycy, w związku z tym jest mi wiecznie zimno. Mam lodowate stopy i dłonie, nie nawidzę zimy właśnie z tego powodu, że mój organizm potrzebuje wiele energii, by wytworzyć ciepło. Zimą zawsze trzęsę się jak galareta, noszę dwa swetry, siedzę z termoforem, a jak serfuję po internecie, to czasami zakładam rękawiczkę, bo ta ręka, która trzyma myszkę, jest lodowata. Uwielbiam lato, wtedy jest lepiej.Marzę o zamieszkaniu w ciepłych kraja

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.