wyszukanie zaawansowane

Galerie

21 przypraw na lepsze trawienie

21 przypraw na lepsze trawienie

123RF

1/22

Każdemu od czasu do czasu zdarza się kulinarnie zgrzeszyć. Jeśli więc nie chcemy, by ciężkostrawna kolacja zakończyła się dla nas żołądkowymi sensacjami, przygotowując potrawy sięgnijmy po zioła i przyprawy, które poprawiają funkcjonowanie naszego układu trawiennego. A także – co nie mniej ważne – doskonale podkreślają smak i aromat wielu dań.

Lista ziół, które działają leczniczo i ułatwiają pracę żołądka, jest dość długa. Zawierają one także witaminy i minerały, a więc dobrze wpływają na ogólną kondycję naszego organizmu. Dodatkami wspomagającymi trawienie przyprawiać możemy praktycznie wszystko – od ciastek i napojów, po mięsne pieczenie i makarony z zawiesistymi sosami. Wiele ziół, takich jak np. koper, miętę czy bazylię, można z powodzeniem hodować na domowym parapecie, by stale mieć dostęp do świeżych roślin. Mają one więcej witamin i mikroelementów niż suszone. Ale sproszkowane przyprawy też warto docenić ze względu na ich działanie rozkurczowe, stymuluje pracę wątroby i jelit, przyspieszające metabolizm czy oczyszczające. Oto kilka z nich.

Tekst:ank/ese/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/22
2015-04-27 20:51:15
~Marta

Każdy ma swoje sposoby na odchudzanie ja wybrałam odchudzanie wspomagane Foreverslimem i nie żałuje swojego wyboru.Po wielu latach nieudanych diet tym razem mi się udało.Jeżeli miałabym sie odchudzać jeszcze raz bez wahania sięgnęłabym po te tabletki.

2014-03-26 12:04:52
~kasia

Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.