wyszukanie zaawansowane

Galerie

Te nawyki mają bolesne konsekwencje

Te nawyki mają bolesne konsekwencje

fot. 123RF

1/6

Skarżymy się na różne dolegliwości bólowe i kupujemy coraz więcej szkodzących śluzówce przewodu pokarmowego leków przeciwbólowych. Tymczasem okazuje się, że w prosty sposób możemy raz na zawsze zapobiec wystąpieniu bólu głowy lub pleców. Wystarczy zmienić codzienne nawyki.

Złe obuwie
W obuwiu na wysokich obcasach, dodatkowo wyposażonym w kilkucentymetrową platformę, bardzo łatwo stracić równowagę. W zimie dodatkowo w grę wchodzi śliska nawierzchnia, na której łatwo może dojść do nieszczęścia. - Buty na wysokich obcasach sprawiają, że ciężar naszego ciała rozkłada się nierównomiernie na stopach, nadmiernie obciążając przodostopie. Doprowadza to do bolesnych zniekształceń stopy i powstania bolesnych haluksów - mówi Agnieszka Wroniecka, fizjoterapeutka. Odwrotnie dzieje się w butach całkowicie płaskich, na przykład w balerinkach- tutaj dochodzi do nadmiernego obciążenia pięty. Przy wyborze odpowiedniego obuwia należy również zwracać uwagę na podeszwę- za twarda będzie sprawiała, że buty będą niewygodne, a stopy będą szybko się męczyć i boleć, a z czasem doprowadzi to do powstania zgrubień naskórka na spodniej części stopy. Bardzo ważne jest też, aby but nie był za ciasny. Może to doprowadzić do deformacji stopy i powstania bolesnych obtarć skóry na stopie. Najlepszy do pracy będzie but na niewielkim obcasie (4-5 cm), na miękkiej, amortyzującej podeszwie, w dobrze dobranym rozmiarze.

Tekst:UD/ese/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/6
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Te nawyki mają bolesne konsekwencje
2013-01-08 10:58:16
~gosia

Dawniej zawsze miałam z tym problem. Co miesiąc wizyta u masażysty. Miałam jeszcze kilkanaście kg nadwagi. Potrzebowałam zmienić nawyki żywieniowe i zgubić te kg.Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego! (idealnafigura.com/gberes)Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, dzięki temu mój kręgosłup nie jest tak obciążony, a i poprawił się też mój stan zdrowia. Ciesze się że teraz lepiej się czuję i mam mnóstwo energii do życia:)

2012-12-30 16:39:12
~Q27C7

a gdzie są pozostałe trzy opinie?

2012-12-30 07:27:49
~nullo

Stękając w czasie defekacji , można doznać wylewu krwi do mózgu.

2012-12-30 00:15:55
~blee

kolejny artykuł "o niczym"... już plotki w maglu bywają ciekawsze...

2012-12-29 20:51:28
~AGA

TREŚĆ nie klei się z pierwszym zdjęciem-ktoś tu jeszcze nie wytrzeźwiał!!!!!!!!!!!!!!

2012-12-29 17:14:28
~inna

zwiastun pokazuje paznokcie zaatakowane grzybica a komentarz jest o koślawych paluchach.Bardzo profesjonalne!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.