wyszukanie zaawansowane

Galerie

Granat - bezcenny dla zdrowia

Granat - bezcenny dla zdrowia

123RF

1/9

Z zewnątrz zachwytu nie wzbudza. Wewnątrz – tak. Równo ułożone rubinowe ziarenka, przerośnięte dość grubym miąższem. Ale choć wygląda interesująco, smakiem z nóg nie zwala. Jednak pod względem zdrowotnym – nie ma sobie równych.

Uściślijmy – to jeden z tych owoców, do których niełatwo się przekonać. Tuż po przekrojeniu robi wrażenie. Potem – rozczarowuje. W smaku – kwaskowaty, z lekkim posmakiem goryczki. Dość twarde ziarenka, intensywnie czerwone pokryte przezroczystą błonką, gromadzą w sobie sporą ilość soku. Jeśli chcielibyśmy próbować samych ziarenek, uważajmy. Tryskający z nich sok jest niezwykle trudny do sprania. Ale sam sok wyciśnięty z ziarenek smakuje wyśmienicie. Delikatna kwaskowość dodaje mu charakteru, bo nie dominuje nad słodkim aromatem. I co najważniejsze, dzięki licznym badaniom prowadzonym w ostatnich latach, wiemy na pewno, że ten sok jest arcyzdrowy.

Tekst: Kaja Ostrowksa/ese/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/9
2016-04-11 21:30:36
~agata

uwielbiam granaty, jak jest promocja to kupuję od razu kilka. Lubię też pić naturalny sok z Grante, który jest lekko cierpkawy z nutą słodko kwaśną, również jest bombą witaminową która jest 100% naturalna i zawiera cukry tylko z owoców.

2013-01-13 22:42:50
~gość

Najlepszy owoc pod słońcem!

2013-01-10 21:33:24
~Zołza

Przepyszny owoc. Najlepiej smakuje z lodami i jogurtem naturalnym :)

2013-01-10 19:37:12
~slawomirg11

Wyciąg z owocu granata i żurawiny. AkuC www.zamowienia.akunapolska.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.