wyszukanie zaawansowane

Galerie

10 sposobów na zdrowie

10 sposobów na zdrowie

123RF

1/10

Co kraj, to obyczaj. A co obyczaj, to inny sposób na zdrowie i długowieczność. Mieszkańcy różnych zakątków na całym świecie mają swoje metody, dzięki którym czują się i wyglądają dobrze. Warto zacząć z nich korzystać.

Meksyk: nie najadaj się na noc
Kuchnia meksykańska znana jest na całym świecie; to mieszanka wielu smaków i kolorów. Dominują w niej ostre przyprawy i aromatyczne zioła. Jeśli jednak chodzi o odżywianie, Meksykanie mają żelazną (i zdrową) zasadę – nigdy nie najadają się przed snem. Tradycyjny meksykański obiad, czyli największy posiłek w ciągu dnia, serwuje się między godziną drugą a czwartą po południu. Pamiętajmy, że najadanie się na noc rujnuje przemianę materii. Organizm, zamiast odpocząć, musi ciężko pracować, aby spalić dodatkowe kalorie. W efekcie od późnych i obfitych kolacji tyjemy, organizm się osłabia, a my stajemy się bardziej podatni na choroby. Rozwiązanie? Jedz nieduże porcje co trzy godziny, ostatni posiłek spożywając nie później niż dwie-trzy godziny przed spoczynkiem.

Tekst: Ewa Podsiadły-Natorska. Opracowane na podstawie: fitbie.msn.com

REKOMENDACJA
1/10
2013-02-28 23:08:09
~melinda

dietek.pl- sprawdź poczytaj... polecam

2013-02-16 10:05:06
~Mariusz Z.

Tytuł trafiony w 10. Coraz większy syf na tym wp. I te "aktywności znajomych z fb" Gnój, syf i malaria.

2013-02-13 14:36:36
~dana

A ty Kaśka może byś już nie truła z tą twoją idealną wagą , pewnie jesteś gruba jak beka , a tu bajki opowiadasz i nie tylko tu

2013-02-12 15:49:39
~kasia

Świetny artykuł. Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem.Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg!. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres).Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.