wyszukanie zaawansowane

Galerie

7 powodów, dla których warto jeść masło

7 powodów, dla których warto jeść masło

123RF

1/7

Jedni zachwalają masło, inni je krytykują. Masło niesłusznie obwiniono o powodowanie wielu chorób cywilizacyjnych, m.in. otyłości i miażdżycy. Badania obaliły jednak te mity, dzięki czemu masło wróciło do łask i znowu zaczęło być uznawane za zdrowy produkt. Na szczęście! Oto powody, które świadczą o korzystnym wpływie masła na nasz organizm.

Masło to bogate źródło witamin rozpuszczalnych w tłuszczach
Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach to A, D, E i K. Wszystkie obecne są w maśle. Warto przyjrzeć się zwłaszcza tej ostatniej. Chodzi dokładnie o witaminę K2, która ułatwia przyswajanie witamin A i D, a także niektórych białek. Wpływa również na prawidłową gospodarkę wapnia i fosforu w organizmie oraz na właściwe funkcjonowanie mózgu i układu rozrodczego. Niedobór witaminy K2 zdaniem niektórych uczonych może przyczynić się do rozwoju miażdżycy, a także spowodować zwyrodnienie kości i chrząstek. Ta mało znana witamina występuje w niewielu produktach spożywczych – masło, szczególnie to zrobione z mleka pochodzącego od krów karmionych trawą, to jej bardzo dobre źródło.

Tekst: EPN/ese/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/7
2015-11-03 22:37:46
~bodyweight

krowa została stworzona przez naturę do tego żeby dawać człowiekowi mleko? ludzie zastanówcie się. mleko krowie jest dla cielaka, tylko i wyłącznie. Każdy inny tłuszcz byle nie zwierzęcy, helloł...

2014-01-04 12:17:15
~zjadacz chleba

To jest zdrowe? Mącą w mózgach ludzi raz tak i raz odwrotnie. Przecież masło miało być bardzo szkodliwe, a margarynka zdrowa. Teraz jest odwrotnie bo masło ...wyzdrowiało? G... prawda. W"maśle" i w margarynie jest dużo chemii. Masło jest sfałszowane - to nie jest to masło w liściu chrzanu sprzedawane przez czysta gospodynię. Gdzie jest prawda?

2013-12-27 09:31:43
~Marta

Ja kiedyś unikałam masła, ponieważ chciałam schudnąć. Jednak pomimo wielu wyrzeczeń waga zawsze powracała. Dopiero odchudzanie z konsultantam idealnafigura.com/yourprzyniosło mi stabilizację. Podstawa tego odchudzania to racjonalne odzywianie, zdrowe podejście do posiłków i unikanie jedzenia typu fast food. Jestem zadwoolona i mam odpowiednią wagę. Czuję się świetnie.

2013-12-26 22:16:02
~ela

A jaka jest różnica między margaryna a dzisiejszym masłem???? I w jednym i w drugim.... sama chemia, tylko zapach inny. Pamietam maslo na wage , z wielkiego bloku pani sklepowa odważała 10 czy 20 dkg masla (prawdziwego masła). Zanim do domu doszłam, to paluszkiem wyskubywałam masełko, takie pachnące, świeżutkie. No ale to były lata 50-60-te. Niestety dzisiejsze krowy samą chemią sie karmią, wiec i mleko i maslo jest przepelnione chemią (jak my wszyscy zresztą).

2013-12-26 20:33:48
~cc

I tak od od lat na zmianę pochwała raz masła, raz margaryny. Jednak coś się pozmieniało - kiedyś masło było masłem i nikt w artykułach na jego temat nie zaznaczał, że krowy muszą być karmione trawą, i nie używał słowa- wytrycha "ekologiczne". Nie było potrzeby, bo wytwórcy nie oszukiwali dla zysków. Zachwalanie walorów dzisiejszego masła jest równie ryzykowane jak pochwała opalenizny z solarium

2013-12-23 11:16:09
~basia

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.