wyszukanie zaawansowane

Galerie

Kłamstwa na temat zdrowia, w które uparcie wierzymy

Kłamstwa na temat zdrowia, w które uparcie wierzymy

Thinkstock

1/6

Gdy raz zdarza się nam zrobić coś nierozsądnego z punktu widzenia zdrowia, tłumaczymy sobie, że przecież to nie koniec świata. Co jednak, gdy pojedyncza wpadka przeistacza się w zwyczaj?

Dwa kieliszki wina? Przecież wino jest zdrowe
Jeden kieliszek wina dziennie może obniżyć ryzyko chorób serca, ale już dwa kieliszki zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi o 25%. Według danych amerykańskiej placówki badawczej National Cancer Institute rośnie też ryzyko złośliwego nowotworu jajników i przełyku. Dodatkowo – alkohol tuczy. Osoby pijące dwie do czterech jednostek alkoholu dziennie (butelka piwa, kieliszek wina, drink) spożywają przeciętnie aż 30% więcej kalorii od niepijących.
Tekst: MKO/ESE

Polecamy! Kompleksowy test zdrowia online!

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/6
2011-01-28 07:45:48
~jan

podpowiem wam jak było ze mną. Mam 45 lat i odchudzałem się tylko raz w życiu dwa lata temu ze skutkiem 19.755 kg skąd ta dokładność bo ważyłem się jak opętany prawie co dziennie przez 4 miesiące bo nie mogłem w to uwierzyć co się ze mną dzieje. Co zrobiłem myślę że wszystko wytłumaczy wam treść zamieszczona na tej stronie www.odchudzamskutecznie.com.pl poczytajcie a znajdziecie bardzo dobry program na waszą nadwagę. Polecam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.