wyszukanie zaawansowane

Galerie

Nadmiar witamin szkodzi zdrowiu

Nadmiar witamin szkodzi zdrowiu

123RF

2/8

Zdaniem kierującego badaniem dr. Alana Kristala z Centrum Badań nad Rakiem Freda Hutchinsona w Seattle, istnieje zadziwiająco niewiele dowodów na to, że jakiekolwiek witaminy są w stanie zapobiegać chorobom. Ich przyjmowanie zalecone jest wyłącznie w przypadkach, gdy w organizmie występują znaczne niedobory określonego pierwiastka.

Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że jeśli multiwitaminę i inne mineralne suplementy zażywamy zgodnie z rekomendowaną dawką, nie ma powodów do obaw. Jak więc odnaleźć się w tym gąszczu – często sprzecznych – informacji? Które witaminy są bezpieczne, a w przypadku których warto zachować ostrożność?

REKOMENDACJA
2/8
2013-08-07 22:43:18
~ja

istnieje zadziwiająco niewiele dowodów na to, że jakiekolwiek witaminy są w stanie zapobiegać chorobom. Ich przyjmowanie zalecone jest wyłącznie w przypadkach, gdy w organizmie występują znaczne niedobory określonego pierwiastka..... a co ma wspólnego łykanie witamin z ilością "określonych" pierwiastków? LOL dla autora;-)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.