wyszukanie zaawansowane

Galerie

Proszę pokazać język

Proszę pokazać język

fot. JupiterImages

2/13

Diagnoza z języka to metoda znana już w XVI w p.n.e. Z powodzeniem stosowano ją w tradycyjnej medycynie chińskiej. Dziś lekarze chętnie wspomagają się tą metodą obserwacji podczas stawiania diagnozy. Jednak aby stwierdzić, czy z naszym językiem dzieje się coś niewłaściwego, trzeba najpierw wiedzieć, jak wygląda zdrowy język. Powinien mieć on bladoczerwony kolor. Jego powierzchnia powinna być gładka i nie popękana. Na grzbiecie języka powinniśmy obserwować cienki biały nalot. Zwykle jest on lekko wilgotny. Nieco inaczej wygląda to u dzieci do 7 roku życia. Ich język jest zwykle bardziej blady i wilgotny, nie występują na nim też wyraźne nierówności powierzchni.

REKOMENDACJA
2/13
2009-12-29 20:37:30
~Doradca

Joga ! Pisz bajki, będziesz miał wzięcie.

2009-12-25 18:42:24
~joga

Dawno temu, w 1969 roku (gdy Amerykanie lądowali na Księżycu)ja oglądałam to całą noc - miałam 24 lata- z "wywalonym" jężykiem. Bałam się, że się uduszę; był olbrzymi i coraz większy. Rano lekarz odesłał mnie na oddział zakaźny otalaryngologii w krakowie, na Kopernika i zaczęło się natychmiastowe leczenie. Autentycznie bano się, że przestanę oddychać; chodziłam ze szklanką przy ustach; gdzieś ta ślina musiała kapać. Zza drzwi słyszałam naradę lekarz

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.