wyszukanie zaawansowane

Galerie

6 przyjaciół twojego serca

6 przyjaciół twojego serca

fot. Thinkstock

2/7

Potas
Ten pierwiastek dostarcza sercu energii - pobudza je do pracy i dba, by biło regularnie. Dzięki niemu w czasie wysiłku wzmaga się kurczenie mięśnia sercowego, co pozwala na dotlenienie organizmu. Dla funkcjonowania serca jest nieodzowny. Niedobór potasu prowadzi do arytmii i powoduje skurcze mięśni. Także nadmiar potasu jest szkodliwy - może zaburzać pracę serca i nerek. Potas znajdziemy w suszonych owocach - morelach, śliwkach i figach. Bogatym źródłem tego pierwiastka są też jabłka, banany, rodzynki, awokado, pomidory, ziemniaki i szpinak. Warto też sięgać po zawierające go owoce cytrusowe.

Tagi: potassódselen
REKOMENDACJA
2/7
2012-08-16 02:15:09
~Abby

Onet, zapomnieliscie o pomidorze, ma on w 100g, 280mg potasu, ma tez magnez, sod, fosfor, zelazo i wapn. To tak dla przypomnienia.

2012-08-16 00:24:54
~koliopp

bardzo ważne jest także prawidłowe oddychania, czego uczą metody zbliżone do yogi, jak i ona sama.

2012-08-16 00:13:45
~sim

Oj 'stary' nie czepiaj się. Ogólnie sprawę ujmując, bez potasu serducho słabnie i pika nieregularnie, a ponieważ serce dzięki swojej pracy samo się dotlenia i odżywia więc możemy przyjąć, że potas ma wpływ pośredni na "dostarczanie" mu tej "energii"!!! ;-)

2012-08-15 21:55:21
~Stary

Potas nie dostarcza energii. Ma zero kalorii. Współdziała z sodem w tzw.pompie protonowej w błonie komórkowej, utrzymując homeostazę wewnątrz komórki, w tym - komórki mięśnia serca. Onet zamiast rozwijać się - staje się coraz bardziej prymitywny. Czy nie stać go na profesjonalnych redaktorów?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.