wyszukanie zaawansowane

Galerie

Czego nie wiesz o odchudzaniu?

Czego nie wiesz o odchudzaniu?

123RF

6/8

Słodycze naprawdę uzależniają
Nie potrafisz zjeść kostki czekolady, tylko od razu sięgasz po całą tabliczkę? Nie umiesz odmówić sobie ulubionych ciastek? Na widok słodyczy chce ci się jeść? Uważaj – specjaliści ostrzegają, że od słodyczy można się uzależnić tak samo jak od alkoholu czy narkotyków. Badania na ten temat przeprowadzili uczeni z Filadelfii. Ochotnikom zaprezentowano ich ulubione przekąski – wśród nich przede wszystkim słodycze. Okazało się, że na ich widok uaktywniały się te same części mózgu, które aktywowane są np. przy uzależnieniu narkotykowym. Naukowcy zauważyli też, że osoby otyłe i uzależnione mają mniej receptorów dopaminowych (dopamina zwana jest „hormonem przyjemności”). By więc poprawić sobie nastrój, sięgają po produkty pobudzające uwalnianie dopaminy – mogą być to zarówno narkotyki, jak i ulubione słodycze.

Polecamy: Rewolucyjna dieta! Jak z niej skorzystać?

REKOMENDACJA
6/8
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.