wyszukanie zaawansowane

Galerie

To nie jest zwykłe zmęcznie!

To nie jest zwykłe zmęcznie!

2/7

Anemia

Bladość, ciągłe uczucie zmęczenia i osłabienia, do tego kłopoty z koncentracją i snem - takie objawy mogą świadczyć o anemii. Niedokrwistość, bo tak brzmi prawidłowa nazwa schorzenia, wynika z niedoboru żelaza. Łatwo uznać ją za przemęczenie i czekać, aż przeminie. Do objawów mogą jeszcze dołączyć zawroty głowy, biegunka, brak apetytu, krwawienie z nosa czy „mroczki”. A zadyszka i zmęczenie pojawiają się nawet przy niewielkim wysiłku. W skrajnych przypadkach trudności z oddychaniem mogą nawet doprowadzić do omdleń.

Anemia może wynikać z uwarunkowań genetycznych, być rezultatem dużej utraty krwi lub efektem ubocznym przyjmowania niektórych leków lub przebytych chorób. Leczenie polega na podawaniu doustnie żelaza, a w przypadku niewchłaniania tego pierwiastka z układu pokarmowego - mięśniowo lub dożylnie. Trwa na ogół od trzech miesięcy do pół roku.

Tagi: zmęczenieapatiadepresja
REKOMENDACJA
2/7
2012-11-23 10:49:38
~hania

zapomnieliście napisac, że zmęczenie jest bardzo częstym objawem raka żołądka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!1

2012-11-23 07:48:10
~kolo

dlaczego ona ma dwukolorowe oczy?

2012-11-23 07:03:00
~druid

A to ciekawe!!! Niby jakiego "żelaza"? Chyba autor nie ma na myśli tego w aptece - wogóle nieprzyswajalnego przez organizm! 100 razy lepsza jest siekana pietruszka, melasa z buraka (mniam) a jeszcze lepiej spirulina (mikroalga). Żadnego żelaza z apteki!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.