wyszukanie zaawansowane

Galerie

Czy komputer niszczy wzrok?

Czy komputer niszczy wzrok?

Thinkstock

2/8

3D a krótkowzroczność

Atrakcyjny, ale zdradliwy jest obraz 3D. Nadwerężamy wzrok, by odnaleźć trójwymiarowy obraz na ekranie, który jest w stanie oddać jedynie dwa wymiary. Co więcej – nasze oko jest tak zaprogramowane, że naturalny punkt skupienia wzroku znajduje się ok. 6 metrów od naszej twarzy. Tymczasem większości z nas od komputera nie dzieli więcej niż 50cm. Przez to mięśnie oka muszą się bezustannie kurczyć, by widzieć ostro. Wpatrywanie się w ekran przez parę godzin powoduje, że niemożliwe staje się rozluźnienie tych mięśni, nawet, jeśli kierujemy wzrok na coś innego. Rezultat? Rozmazany obraz. Niby nic strasznego, bo stan ten nie trwa dłużej niż kilka sekund, ale jeśli przytrafia się nam to kilka razy dziennie, od poniedziałku do niedzieli – chwilowa krótkowzroczność może stać się permanentna.

Polecamy! Przeżyć przed komputerem

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

Tagi: wzrokkomputercvs
REKOMENDACJA
2/8
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.