wyszukanie zaawansowane

Galerie

Dlaczego ciągle jest ci zimno?

Dlaczego ciągle jest ci zimno?

Thinkstock

2/10

Napady zimna

Potencjalnych przyczyn permanentnego marznięcia jest niestety bardzo wiele i bez pomocy lekarza może być trudno znaleźć tę właściwą. Z wizytą u specjalisty nie możemy zwlekać zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z napadem zimna. - Nagłe uczucie chłodu pojawia się przy zatruciach pokarmowych, po dużych urazach, przed wzrostem wysokiej gorączki w chorobach wywołanych infekcją bakteryjną lub wirusową, we wstrząsie czy w nagłym krwotoku. Towarzyszy także rozległemu zawałowi serca jako wyraz gwałtownej centralizacji krążenia, czyli skurczu naczyń kończyn, by maksymalnie zwiększyć przepływ krwi przez najważniejsze dla życia narządy: serce, mózg, płuca. W takich sytuacjach skóra jest blada i zimna, a pacjent wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej - podkreśla dr Wasik.

Warto też zwrócić uwagę na problem, gdy chłód dotknie jednej części ciała. - Miejscowe uczucie zimna - które nie wynika z niskiej temperatury otoczenia - np. karku, pleców, czy brzucha, może być związane z lokalnym skurczem naczyń w skórze i tkance podskórnej. Dzieje się tak np. w przypadku migreny, nasilenia dolegliwości bólowych kręgosłupa wynikających ze zmian zwyrodnieniowych czy - jak uczucie zimna okolicy pępka - towarzyszy chorobie wrzodowej. Te dolegliwości ustępują wraz z leczeniem choroby, której towarzyszą - tłumaczy lekarka.

REKOMENDACJA
2/10
2013-01-19 20:44:41
~dziewczyna

Ja zima nie obejde sie bez golfu... tak ja inni nosza normalne bluzki z dekoltem zima i jesienia ja nie moge bo zimno mi jest w kark... mam chyba objaw Reynauda - od zimna mam sine rece i czasem anawet bardzo i najczesciej w pomieszczeniu...

2012-12-18 13:40:13
~KRAKOWIANKA

Mam 54 lata. od dłuzszego czasu "dopadaja " mnie napady zimna przez cały rok. Jest to nienaturalne zimno,pojawiajace sie w jednej czesci ciała i nastepnie "wędruje" po całym ciele - pulsujaco. Znika tak niespodziewanie jak sie pojawilo. Nic nie jest w stanie mnie rozgrzać. Trwa to od kilku sekund do kilku minut.Lekarze nie wiedza co to jest.

2012-12-16 18:14:55
~en

tym którym doskiwiera ciagle zimno powinni skontrolowac sobie cisnienie i problem z tarczyca

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.