wyszukanie zaawansowane

Galerie

 • Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

  Bąble, pieczenie, intensywnie zaróżowienie skóry zazwyczaj nie stanowią poważnego zagrożenia dla zdrowia - choć zdarzają się i takie przypadki - jednak są bardzo nieprzyjemne, a nawet bolesne. Dlatego warto wiedzieć, jak w takiej sytuacji możemy sobie pomóc. Poznajmy skuteczne, domowe sposoby na oparzenia słoneczne

 • Choroby, do których przyczynia się klimatyzacja

  Zimne powietrze to nie tylko ulga w czasie ciepłych dni, ale również zagrożenie. Nienaturalność klimatyzacji powoduje przeróżnego typu kłopoty dla naszego organizmu.

 • Objawy świadczące o niedoczynności tarczycy

  Szacuje się, że nawet 10 proc. populacji na świecie może mieć niedoczynność tarczycy. Na schorzenie narażone są przede wszystkim kobiety, które chorują pięciokrotnie częściej od mężczyzn. Oto objawy, które mogą świadczyć o niewydolnej tarczycy.

 • Zespół suchego oka

  To normalne, że kiedy jesteśmy przemęczeni i niewyspani nasz wzrok funkcjonuje gorzej. Jednak kiedy oczy są wciąż zaczerwienione, a my mamy uczucie drobinek piasku pod powiekami, może to być sygnał choroby – zespołu suchego oka.

 • Angina często pojawia się latem

  Angina, czyli zapalenie migdałków może nas dopaść w każdym momencie roku. Najwięcej zachorowań przytrafia się jednak zimą i… latem. Bakterie, które powodują tę chorobę są właśnie wyjątkowo aktywne w ciepłych miesiącach.