wyszukanie zaawansowane

Galerie

 • Sposoby na uciążliwe owady

  Polskie owady w większości nie są groźne i nie przenoszą chorób zakaźnych, są jedynie uciążliwe. Takie na przykład meszki mogą zepsuć najwspanialej zapowiadający się urlop, a komary – uprzykrzyć go do granic wytrzymałości.

 • Rady dla wyjeżdżających do egzotycznych krajów

  Planując wyjazd do krajów egzotycznych, musimy pamiętać, że klimat, warunki sanitarne i opieka medyczna będą tam całkowicie odmienne od tych, do jakich przyzwyczailiśmy się w krajach europejskich. Znacznie bardziej będziemy też narażeni na choroby zakaźne i pasożytnicze.

 • Nadmierna potliwość

  Wysiłek, stres i upał to najczęstsze przyczyny większego niż zwykle pocenia się. Nieestetyczne plamy na koszuli czy sukience i towarzyszący temu nieprzyjemny zapach, choć przykre, są w takich warunkach zupełnie naturalne Czasami jednak nadmierne pocenie się sygnalizuje chorobę.

 • Salmonella - prawdy i mity

  Wraz z wakacjami nadszedł sezon na… zakażenia salmonellą. Zanim więc padniemy ofiarą bakterii, warto dowiedzieć się o niej jak najwięcej i poznać sposoby ochrony. O komentarz do obiegowych opinii na temat salmonelli poprosiliśmy lek. med. Agnieszkę Wasik, specjalistę chorób wewnętrznych i dyrektor ds. medycznych kliniki Invicta.

 • Częste letnie dolegliwości

  Lato jest czasem wypoczynku, zabawy i ładowania akumulatorów, jednak nawet w tym sielskim okresie nie brakuje zagrożeń czyhających na nasze zdrowie. Dolegliwości bywają związane z podróżami czy wysoką temperaturą, ale często sami je prowokujemy poprzez niewłaściwy tryb odżywiania i niektóre wakacyjne nawyki.

1...23456...318