wyszukanie zaawansowane

Ciało

Nieznane fakty na temat papieru toaletowego

23.02.2009

Cenisz komfort i dobre samopoczucie? Chcesz mieć zdrową i zadbaną skórę nawet w najbardziej intymnych miejscach? Chceszspróbować czegoś nowego? Czegoś, co nie tylko zapewni komfort, ale także poczucie, że na prawdę dbasz o swoje ciało?
 
Czy wiesz, że...? – Mola Herbal Sensitive prezentuje nieznane fakty na temat papieru toaletowego


Czego użwali ludzie, zanim wynaleziono papier toaletowy?

Bogaci ludzie mieli do wyboru materiały wykonane z koronki, wełny, oraz konopi. Mniej zamożni natomiast używali: szmatek, śniegu, trocin i kory drzewnej, liści, trawy, siana, mchu, liści kukurydzy, skórek od owoców, itp. Starożytni Rzymianie używali gąbek przytwierdzonych do kijów, które trzymano w pojemnikach ze słoną wodą.

Oficjalnie za datę wynalezienia papieru toaletowego, czy też za początek użytkowania cienkiego papieru w celach higienicznych, uważa się XIV wiek, kiedy to w chińskich kronikach dworskich zanotowano pierwsze zamówienia na papier w listkach o długości ok. 24 i 36 cm. Papier ten był specjalnie perfumowany!

1 2 3
REKOMENDACJA
2009-09-06 23:44:04
~gabi

Kupiłam ostatnio ten papier, głównie dlatego, że męczą mnie ciążowe hemoroidy i jestem mile zaskoczona: jest mocny a zarazem bardzo delikatny i rzeczywiście ma właściwości kojące

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.