wyszukanie zaawansowane

Ciało

Trening czyni mistrza, czyli jak ćwiczyć żeby przetrwać

123RF
16.03.2014

Trenuj siłowo.

Przeszkody (i kary za ich pominięcie!) znacznie mniej dadzą Ci się we znaki jeśli do codziennego treningu dołączysz kilka podciągnieć, pompek (tak żeby w razie kary swobodnie zrobić ich 20) czy kilkadziesiąt sekund w pozycji “deski”. Silne ręce pomogą Ci ze wszystkimi przeszkodami wymagającymi “zwisania” i wspinania się, a tych będzie sporo.

 

Bądź w dobrej formie.

Przemieszczanie się nad i pod drewnianymi belkami, czołganie pod sieciami ze sznurów czy wspinanie na ścianki i przeskakiwanie innych przeszkód wymagają ogólnej sprawności, dobrej koordynacji i równowagi. Przydatne będą tu wszelkie ćwiczenia rozciągające i poprawiające elastyczność ciała, ale też te usprawniające równowagę i koordynację ruchową.

 

Ćwicz interwały podczas treningu biegowego.

Zmiana intensywności i tempa biegów doskonale przygotuje Cię na ciągłe wytrącanie z rytmu biegu oraz na częste zatrzymywanie się i ponowne starty związane z rozmieszczeniem przeszkód na trasie. Co więcej, szybkie “zebranie się” po danej przeszkodzie, pozwoli Ci na wyprzedzenie maruderów i uniknięcie zatorów przy kolejnych stacjach.

 

Trenuj w terenie.

Jedynym czego możesz się spodziewać na pewno, jest to że na miejscu nie zastaniesz gładkiej i równej trasy rodem z maratonu. Nie zabraknie za to ścieżek terenowych, krzewów, pagórków i wielkich hałd ziemi. Trening w terenie przyzwyczai Cię do pokonywania niepewnej trasy i szybkiego przemieszczania się po nierównościach.

 

Biegaj, biegaj, biegaj.

Wytrzymałość sprawdza się zawsze i wszędzie. Nawet jeśli zamarudzisz dłużej przy którejś z przeszkód i pozwolisz się wyprzedzić silniejszym czy bardziej gibkim uczestnikom, wciąż będziesz mieć spore szanse żeby nadrobić straty samym biegiem. A że spora część uczestników będzie startować dla frajdy, trenując jak do biegu będziesz mieć spore szanse żeby znaleźć się w czołówce!

 

Więcej informacji na stronie: http://menexpertsurvivalrace.pl

 

Czytaj także: Buty biegowe – minimum czy maks?

 

informacja prasowa

REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.