wyszukanie zaawansowane

Ciało

Kiedy bieg to za mało

Warren Goldswain - Fotolia.com
17.03.2014

Wyobraźmy sobie trasę biegową wiodącą przez atrakcyjne lokalizacje miejskie. Dodajmy do niej specjalnie zaprojektowany tor z wymagającymi przeszkodami do pokonania.  Efekt końcowy - Men Expert Survival Race 2014, czyli biegowa nowość dla lubiących wyzwania.

 

Inspiracją dla Survival Race są organizowane z powodzeniem zagraniczne biegi przetrwania. W Stranach Zjednocznych imprezy tego typu przyciągają tysiące uczestników, a w samym 2013 roku odbyło się ich ponad 400. Amerykańska moda dotarła również do Europy, zyskując rzesze zwolenników w Angli, Niemczech czy Czechach.

 

Tymczasem w Polsce taka forma aktywności jest wciąż jeszcze niszową przyjemnością. “Chcemy wypełnić lukę na biegowej mapie kraju. Survival Race to połączenie biegu z treningiem sprawnościowym i dobrą zabawą, na jaką nie możemy sobie pozwolić podczas codziennej aktywności”, mówi Dawid Lewandowski, organizator imprezy.

 

Przeszkody do pokonania będą różne - od wzniesień i ścian do pokonania, przez przeszkody wymagające zanurzenia się w błocie czy w wodzie, aż po angażujące koordynację i równowagę konstrukcje. A wszystko to na czas, choć nie on jest tu najważniejszy - “W żadnej z imprez, w których startowałem nie biegło się tylko po wynik zmierzony do setnej sekundy, ale dla samego pokonania trudnej trasy. Ludzie zatrzymywali się by pomagać sobie nawzajem przy cięższych przeszkodach, dopingowali się wzajemnie i motywowali do dalszego biegu innych. Satysfakcja na mecie - bezcenna”.

 

Pierwsza edycja Survival Race odbędzie się już 18.05.2014 we Wrocławiu, a kolejne odsłony wydarzenia  zagoszczą 22.06.2014 w Warszawie i 19.10.2014 w Poznaniu. W każdym z miast będą dwie długości trasy  do wyboru: 5 lub 10 km wzbogacone różnorodnymi przeszkodami do pokonania. W każdym z miast planowane są też wspólne treningi pod okiem ekspertów.

 

Dodatkowo, w ramach budżetów obywatelskich we wszystkich miastach, w których odbędzie się Survival Race, zgłoszone zostaną projekty placów street workout. Place wyposażone będą w odporny na wandalizm i pogodę sprzęt, dostępny bezpłatnie dla mieszkańców. Każdy mieszkaniec Wrocławia, Warszawy i Poznania będzie mógł zagłosować na tą inicjatywę za pośrednictwem oficjalnych portali miejskich.

 

WROCŁAW

 

Kiedy bieg to za mało. Men Expert Survival Race we Wrocławiu.

 

Przypomnijmy sobie popularną trasę biegową na bulwarze odrzańskim wiodącą za terenami AWFu. Dodajmy do niej specjalnie zaprojektowany tor z wymagającymi przeszkodami do pokonania. Efekt końcowy - Men Expert Survival Race 2014 czyli biegowa nowość dla lubiących wyzwania.

 

Do przebiegnięcia będzie 5 lub 10 km, jednak to nie dystans ma być największym wyzwaniem. We znaki dadzą się za to przeszkody - od wzniesień i ścian do pokonania, przez błoto, ogień i zimną wodę, aż po angażujące koordynację i równowagę liny i konstrukcje do przejścia. A wszystko to na czas, choć nie on jest tu najważniejszy:

 

“W żadnej z imprez, w których startowałem nie biegło się tylko po wynik zmierzony do setnej sekundy, ale dla samego pokonania trudnej trasy. Ludzie zatrzymywali się by pomagać sobie nawzajem przy cięższych przeszkodach, dopingowali się wzajemnie i motywowali do dalszego biegu innych. Satysfakcja na mecie - bezcenna mówi Dawid Lewandowski, organizator wyścigu.

 

Podobne biegi za granicą są z powodzeniem organizowane już od lat. Tymczasem w Polsce taka forma aktywności jest wciąż jeszcze niszową przyjemnością. Survival Race ma to zmienić, a amatorów takiej formy aktywności z pewnością nie zabraknie. Pokonanie trasy z przeszkodami to połączenie biegu z treningiem sprawnościowym i szansa na oderwanie się od rutyny codziennej aktywności.

 

Namiastkę Men Expert Survival Race poznać będzie można jeszcze przed startem, uczestnicząc w zorganizowanych pod okiem profesjonalistów treningach przygotowujących do biegu. Organizatorzy zadbają też o kibiców oferując im liczne atrakcje w dniu imprezy, a majowa aura, lokalizacja i zaplecze Stadionu Olimpijskiego przyciągną całe rodziny.

 

Co ważne, inicjatywa nie skończy się z ostatnim zawodnikiem przekraczającym linię mety. Dodatkowym celem jaki stawiają sobie organizatorzy Men Expert Survival Race, jest zbudowanie w ramach budżetu obywatelskiego placów do treningu street workout, bezpłatnie dostępnych dla mieszkańców wszystkich miast w których odbędzie się impreza.

 

Bieg odbędzie się już 18.05.2014. Rejestracja i wszelkie informacje na: www.survivalrace.pl


 

1 2
REKOMENDACJA
2014-05-20 15:32:15
~jacob

Podejmij kuracje oczyszczającą Twój organizm, dzięki czemu odmłodzisz i poprawisz swój wygląd www.potegazdrowia.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.