wyszukanie zaawansowane

Moda

Odzież dla początkującego narciarza

04.02.2009

Sporty zimowe są wśród Polaków coraz bardziej popularne. Coraz więcej ludzi już w trakcie letnich upałów tęskni za śnieżnymi szaleństwami. Bywają i tacy, którzy nigdy nie mieli na nogach nart ani snowboardu, choć od wielu lat obiecują sobie spróbować. Kiedy już nadchodzi upragniona chwila i decydują się wyruszyć na stok, pojawia się podstawowe pytanie: co, oprócz nart, butów i kijków, jest niezbędne? W co się ubrać, aby móc komfortowo rozpocząć swoją narciarską przygodę?

Osobom, które nigdy nie uprawiały zimowych sportów, wydaje się, że są w zdecydowanej mniejszości. Wszyscy znajomi od dawna jeżdżą, z wypiekami wymieniają się uwagami i umawiają na kolejne śnieżne wojaże. Nie sposób oprzeć się namowom, słysząc dookoła same zachwyty i zapewnienia, że wystarczy spróbować, a pokocha się narty. Gdy zdecydują się na swoją pierwszą zimową wyprawę, nie mają pojęcia, jaki strój będzie dla nich odpowiedni. Przyjaciele zasypują „dobrymi radami”, jednak która z rad jest najlepsza?


Brak umiejętności jest dla amatora wystarczającym problemem. Aby nie przysparzać sobie kolejnych i nie zakłócać, i tak trudnych, narciarskich początków, zaopatrzmy się w wygodną i specjalnie do tego celu przystosowaną odzież. Zacznijmy od podstaw.

Bielizna
Nie zakładajmy rajstop pod spodnie, zamiast tego lepiej włożyć termo aktywną bieliznę, na przykład z tkaniny THERMIDRY™. Jest to materiał poliestrowy, który efektywnie transmituje wilgoć na zewnętrz, nie zatrzymując jej przy ciele. Większość początkujących narciarzy nie zdaje sobie sprawy, jak ważnym elementem stroju sportowego jest odpowiednia, oddychająca bielizna.
W przeciwieństwie do bawełny, nie wchłania wilgoci, jest w stanie regulować temperaturę ciała i – tym samym – zwiększać fizyczne możliwości sportowca.

Mikropolar
Wielu osobom wydaje się, że jeśli mają kurtkę dobrej marki, mogą pod nią założyć cokolwiek, ponieważ ma specjalne właściwości. Nic bardziej mylnego. Każda warstwa naszego ubrania jest równie istotna. Sama kurtka nie pomoże, kiedy mamy pod nią zwykły t-shirt lub bluzę.

1 2 3
REKOMENDACJA
2012-07-23 17:36:02
~MAGDA

POCZĄTKUJĄCEGO? Żeby się bogacić, to trzeba mieć wiedzę. Wystarczy poczytać portale, które zajmują się prawdziwymi inwestycjami i prawdziwymi pieniędzmi. Wystarczy wyszukać w wyszukiwarce hasło "numer87" i mamy gotową odpowiedź.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.