wyszukanie zaawansowane

Moda

Majtki a złoto olimpijskie

31.03.2008

Trampki, granatowe spodenki i biała koszulka. Taki „mundurek” w zupełności wystarczał naszym dziadkom, aby aktywnie zajmować się sportem. Jednak człowiek XXI wieku nie musi poprzestawać na bawełnianym, wygodnym wdzianku. Współczesna technologia daje nam coraz to większe możliwości zastosowania materiałów, z których szyje się odzież sportową. Wszystko po to, aby było nam łatwiej i wygodniej.

Po co tyle zachodu?
Największe wynalazki ludzkości powstawały z lenistwa. Po co nosić wodę w dzbanie, skoro można skorzystać z kranu? Skoro można włożyć w coś mniej wysiłku, po co wkładać więcej? Skoro może być lepiej, dlaczego ma być gorzej? W ten właśnie sposób powstała bielizna przeznaczona specjalnie do celów sportowych. Bielizna to pierwsza warstwa materiału, która styka się bezpośrednio z ciałem, dlatego ważne jest, by przy wzmożonym wysiłku była ona jak najmniej „odczuwalna”.


Druga skóra
Największe firmy, produkujące bieliznę sportową ścigają się w pomysłach, by kilka niepozornych kawałków materiału, dawało nam jak największy komfort. Dobra bielizna sportowa ma właściwości antybakteryjne, reguluje ciepłotę ciała, jest antystatyczna, ogranicza powstawanie nieprzyjemnego zapachu i nie zawiera żadnych substancji chemicznych. Bielizna taka ma też zwykle specjalną budowę, umożliwiającą odprowadzanie potu na jej powierzchnię w taki sposób, by skóra przez cały czas trwania aktywności pozostawała sucha. Ważne też by była lekka, przyjemna w dotyku i w żaden sposób nie ograniczała swobody ruchów. Musi być też wytrzymała i trwała. Dobra bielizna sportowa jest jak druga skóra, wzbogacona o dodatkowe właściwości, w które nie wyposażyła nas matka natura.


Kobiecy dylemat, czyli co na siebie włożyć
Zanim rzucisz się w wir zakupów, zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Nie ważne czy uprawiasz aerobik raz w tygodniu, czy też codziennie uprawiasz półgodzinny jogging. Chodzi o to, żebyś wybrała bieliznę zgodnie z własnymi indywidualnymi potrzebami. W zależności od sportu, jaki uprawiasz w mniejszym lub większym stopniu wykorzystasz właściwości stroju. Jeśli trenujesz intensywnie w różnych warunkach termicznych, zwróć szczególną uwagę na właściwości termoizolacyjne. A kiedy wiesz, że Twój ukochany sport wyciska z Ciebie siódme poty, poszukaj czegoś, co zapewnia dobre odprowadzanie wilgoci na powierzchnię materiału. Wiesz, że prawidłowe oddychanie to połowa sportowego sukcesu, by u mety nie zabrakło tchu? Z bielizną jest podobnie. W razie wątpliwości na pewno warto zapytać o radę sprzedawcę, albo wymienić się doświadczeniami z innymi sympatykami sportu, np. na forach internetowych.

1 2
REKOMENDACJA
2016-08-11 18:48:03
~zofiakwiat88

nie ukrywam ze bielizna podczas uprawiania sportu jets bardzo wazne. Kiedys cwiczylam w normalnym staniku, ale bylo bardzo niewygodnie. Teraz kupilam sobie stanik sportowy, ciezko bylo znalezc jakis dobrej jakosci, troche sie naszukalam. polecam wam marke ZOio

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.