wyszukanie zaawansowane

Sprzęt

Drżyjcie mięśnie

25.11.2008

Fachowcy z branży fitness cały czas szukają nowych rozwiązań i pomysłów, które mogłyby wzbogacić i urozmaicić ofertę klubów fitness, jednocześnie dając uczestnikom zajęć ruchowych kompleksowy i efektywny trening. Fitness bardzo często korzysta z doświadczeń rehabilitantów i fizjoterapeutów. Tak powstał nowy przyrząd do ćwiczeń zwany flexibar.

Flexibar to wykonany ze specjalnego tworzywa drążek o długości 150 cm, na końcach którego przymocowane są kauczukowe ciężarki. Po środku drążka znajduje się uchwyt. Technika ćwiczeń polega na wprawieniu drążka w drgania tak, aby wytworzył on siłę odśrodkową. Opór ciała przeciwko tej sile wytwarza napięcie mięśni. Przeciwdziałanie sile odśrodkowej powoduje napięcie głównie mięśni obręczy barkowej, mięśni głębokich, mięśni dna miednicy, a także mięśni brzucha. Największą korzyścią, jaką dają ćwiczenia z flexibarem jest napięcie i wzmocnienie mięśni głębokich tułowia, co jest praktycznie niemożliwe podczas klasycznego treningu fitness.


W zależności od ilości drgań i zastosowanych ćwiczeń, trening może mieć charakter siłowy lub wytrzymałościowy. Jest to ćwiczenie na tyle uniwersalne, że mogą z niego korzystać osoby zdrowe, ale również ze schorzeniami układu ruchu.

Poleca się go osobom zdrowym, które chcą po porostu urozmaicić swój trening i dostarczyć mięśniom nowych bodźców do rozwoju. Mięśnie przyzwyczają się do określonego wysiłku, aby je zmobilizować do dalszego rozwoju należy zmieniać rodzaj i sposób wykonywania ćwiczeń. Flexibar może mieć zastosowanie w ćwiczeniach kręgosłupa, ponieważ wzmacnia mięśnie głębokie tułowia, co sprzyja stabilizacji kręgosłupa. Korzystny jest również w profilaktyce osteoporozy. Ze względu na sprzyjający wpływ na mięśnie dna miednicy, z flexibarem powinny ćwiczyć kobiety, które urodziły dziecko i chcą wrócić do formy. Trening ten poprawia również równowagę, koordynację, wzmacnia mięśnie, przyśpiesza pracę serca oraz przemianę materii.

Ze względu na dość nietypowy rodzaj treningu, na początku wskazane jest skorzystanie z zajęć prowadzonych przez przeszkolonego instruktora, który pomoże opanować prawidłową technikę i zapozna nas z całym systemem ćwiczeń z użyciem flexibaru. Technika może na początku przysporzyć trochę trudności, ale nie należy się tym zrażać. Po kilku zajęciach, kiedy opanujemy technikę i  zobaczymy efekty, nasz wysiłek zostanie wynagrodzony.
 

fot. www.sxc.hu

Dorota Sudoł

REKOMENDACJA
2013-01-08 19:46:21
~link

http://www.uzdrowicielreiki24krakow .hpu.pl

2010-09-28 18:00:17
~niuskaaa

Nie masz czasu na codzienny trening czy chodzenie do fitness klubu, to noś buty Reebok EasyTone na co dzień. Rewelacyjna technologia oparta na systemie dwóch podkładek balansujących umieszczonych w podeszwie buta powoduje naturalną niestabilność, przez co zmusza mięśnie do bardziej intensywnej pracy. W efekcie wzmacniają kluczowe mięśnie nóg z każdym krokiem.

2010-05-01 18:33:34
~many

DORÓB W SIECI : http://en.20dollars2surf.com/?ref=5 1067 - to takie proste

2010-04-28 16:17:02
~sadsdsa

Ja to pracować nie muszę ! Mam kasy jak lodu ! Wszystko dzięki dobremu pomysłowi. Nie muszę się o nic martwić. Jeżeli chcesz zarabiać jak ja - to odwiedź stronę: FACET.WAW.PL ! !

2010-02-16 10:25:09
~Ja. Dzieki

Mam 10 dni, żeby zrealizować marzenie swojego życia, ale brakuje mi 10tys zł, jeśli znajdzie się tu 10tys ludzi, którzy ofiarują po 1zł, to może się udać. Jakie to marzenie? Jak napiszę to się nie spełni! Warto spróbować oto nr. Konta 65 1140 2004 0000 3002 5713 6299. tytuł wpłaty 'marzenie'. Jeśli chcesz wpłacić więcej nie zabronię Ci, ale chodzi tu o akcje czy można zmobilizować 10 tys ludzi do zrobienia czegoś bezinteresownie i spełnić jedno marzenie, jednej osoby

2009-01-18 18:23:10
~arnoldi

Pora na naturalne białko................ Szczerze polecam wildwestjerky.plANUJ rozsądnie swoje przekąski . Wild west jerky to smaczne, zdrowe,pozywne,niskokaloryczne ,naturalne proteinki suszonej wołowinki- gorąco polecam- naprawdę warto.Mało jesz a głodu nie czujesz

2008-12-28 21:25:12
~aśka

Gdzie można trenować z flexibar?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.