wyszukanie zaawansowane

Sprzęt

Chcesz awansować? Wskakuj na rower!

informacja prasowa
22.06.2012

Czasy się zmieniły - szefowie dużych firm i specjaliści od HR-u zaczynają baczniej przyglądać się, jak spędzamy wolny czas. Zmaganie się ze słabościami własnego organizmu to oznaka niezwykłych predyspozycji mentalnych.

Wiedzą o tym dyrektorzy i headhunterzy, którzy z pewnością spojrzą na nas łaskawszym okiem, gdy dowiedzą się, że aktywnie bierzemy udział np. w maratonach rowerowych.

Aby sprostać tak wysokim wymaganiom i mieć większą szansę na pokonanie konkurencji powinniśmy więc popracować też nad naszym organizmem. W jaki sposób?  Specjaliści nie mają tutaj żadnych wątpliwości: aktywnie spędzając wolny czas. Ich zdaniem osoby, które uprawiają jakiś sport, nie tylko hartują swoje ciało i charakter, ale bardziej kreatywnie spoglądają na swoją pracę, co pozwala im efektywniej rozwiązywać rozmaite problemy.

Doskonałym sposobem na zdobycie dobrej formy jest np. udział w maratonach rowerowych MTB (Mountain Terrain Bike - rowery górskie). Są one coraz bardziej popularne i zapewniają uczestnikom nie tylko możliwość poprawienia kondycji fizycznej, hartowanie silnej woli, ćwiczenie konsekwencji w działaniu,  ale również zastrzyk pozytywnej energii. Ponadto jeżdżąc na rowerze mamy możliwość odkrycia nowej pasji oraz pielęgnowania przyjaźni i nawiązania ważnych kontaktów. Z tej formy spędzania wolnego czasu korzystają także coraz częściej menedżerowie, prezesi i dyrektorzy.

Warto pamiętać, aby nie zrażać się słowem „maraton”. W ciągu roku w Polsce organizowanych jest grubo ponad 100 takich imprez. Przygotowane przez organizatorów takich zawodów trasy są różne, pozwalając na sprawdzenie się na krótkich 20-30-kilometrowych odcinkach Mini, średnich odcinkach liczących maksymalnie 80 kilometrów i najdłuższych dystansach wymagających od nas pokonania nawet 120 kilometrów. Amator z minimalnym przygotowaniem powinien się uporać z najkrótszymi trasami w niewiele ponad 1,5 godziny, entuzjasta o lepszej kondycji wybierze trasy bardziej wymagające.Oczywiście do maratonu rowerowego nie możemy przystąpić „z marszu”. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o sprzęcie, który będzie odpowiednio dobrany do naszych możliwości oraz zaplanowanej trasy. Najlepiej, aby oferował on wzmacnianą ramę wykonaną z carbonu z systemem mocowania suportu typu Press-Fit, porządne hamulce, superlekkie opony np. Rocket Ron EVO oraz osprzęt, który będzie nie tylko odporny na brud, ale również solidne uderzenia. Ponadto w tak trudnych warunkach idealnie sprawdzi się przydatny dodatek w postaci sztywnego i wydajnego amortyzatora ze zdalną blokadą skoku. Przykładem takiego roweru jest Kross Level A9.

Mając sprzętowy etap przygotowań za sobą, nie powinniśmy oczywiście zapominać też o kolejnej kluczowej kwestii, czyli kondycji fizycznej. Gdy dostajemy zadyszki przy pokonaniu kilkunastu schodów raczej nie próbujmy od razu swoich sił w maratonie. ale już entuzjasta maratonów musi włożyć więcej wysiłku w porządne przygotowania. Jeżeli jednak czujemy się dobrze i poświęcimy trochę czasu na przygotowania, z pewnością znajdziemy trasę odpowiednią do naszych możliwości. Jeśli chcemy zaangażować  się poważniej w ten sport, musimy podejść bardziej profesjonalnie do naszych przygotowań.

Zdaniem ekspertów z firmy Kross, największego polskiego producenta rowerów oraz mentora grupy profesjonalnych kolarzy Kross Racing Team, powinniśmy rozpocząć od dobrego planowania, które należy podzielić na trzy etapy treningowe: wytrzymałościowy, tlenowy i siłowy. W przypadku pierwszego planujmy minimum 3-4 treningi tygodniowo (bardzo ważne jest, aby nie było pomiędzy nimi dwudniowych przerw),  z których każdy powinien trwać około godziny. W następnym tygodniu zwiększajmy ten czas o 15 minut, natomiast ostatni tydzień cyklu potraktujmy regeneracyjnie powracając do godzinnego wysiłku.

W drugim etapie polegającym na ćwiczeniu mocy tlenowej podczas każdego dnia treningu, wkładając w to wszystkie nasze siły, powinniśmy wykonać cztery 8-minutowe przejazdy, rozdzielone 10-minutowymi przerwami spokojnej jazdy. Z tygodnia na tydzień zwiększajmy liczbę powtórzeń kończąc ten morderczy cykl powrotem do czterech powtórzeń.

Na etap trzeci składają się trzy treningi tlenowe, które uzupełnia trening siłowy polegający na ustawieniu najcięższego przełożenia i wykonania sześciu 2-minutowych przejazdów rozdzielonych 2-minutową spokojną jazdą. W kolejnym tygodniu po 10 minutach od treningu siłowego przeprowadźmy drugą serię siłową składającą się z trzech przejazdów. Ostatni tydzień, podobnie jak w przypadku poprzednich etapów, potraktujmy swój organizm luźniej wracając do obciążeń z pierwszego tygodnia.

Chcąc osiągnąć sukces pamiętajmy przede wszystkim o systematyczności ćwiczeń i niezbędnej rozgrzewce (dotyczy etapu tlenowego i siłowego). Uważajmy też, aby nie popełnić częstego błędu początkujących polegającego na zbytnim forsowaniu się.

Udział we wszelkich zorganizowanych sportach, a maratony rowerowe do takich się zaliczają, może nam przynieść same korzyści. Nie dość bowiem, że zadbamy dzięki nim o nasze zdrowie, to otrzymamy szansę zdobycia lepszej pozycji u pracodawcy. Nie ma się więc nad czym zastanawiać. Kompletujmy sprzęt, trenujmy i ruszajmy na trasy!
 

informacja prasowa

REKOMENDACJA
2015-07-23 09:24:04
~niunka

no fakt, kupić dobry rower za 800 zł to cud :D mam http://www.centrumrowerowe.pl/rower y/gorskie-mtb/26-cali/p,rower-mtb-2 6-1-0-grafitowo-zielony-unity,46879 9.html :)

2015-06-23 16:11:18
~verdana

Ja kupiłam swój na www.cyklotur.com/rowery/trekkingowe /p,rower-voyager-gts-28-grafitowy-k arbon,472849.html, teraz są wyprzedaże, więc trzeba szybko się decydować :)

2015-05-19 15:26:09
~Kolasz

Witajcie, ja od niedawna poszukiwałam roweru dobrego na jazdy za miasto. W końcu znalazłam: http://www.centrumrowerowe.pl/rower y/crossowe/p,rower-stratos-asl-2015 -brazowo-czarno-bialy-200-zl-do-wyd ania-na-akcesoria-gratis-author,436 123.html, tylko boję się zamawiać przez internet. Ktoś już kiedyś od nich zamawiał?

2014-05-20 15:24:24
~jacob

Podejmij kuracje oczyszczającą Twój organizm, dzięki czemu odmłodzisz i poprawisz swój wygląd www.potegazdrowia.pl

2014-01-09 23:44:18
~magda

Myślę, że każdy może polubić ruch, tylko musi wybrać odpowiedni dla siebie. Jedni kochają taniec, inni bieganie. Teraz nawet osoby starsze widzę, że się ruszyły i chodzą z kijkami:) Fajną sprawą jest też rower elektryczny http://www.geobike.com.pl. Początkowo myślałam, że on nie wymaga używania siły mięśni, a jednak wymaga:D Można pojechać nim daleko a później włączyć silnik, gdy braknie nam sił. Osoby starsze mogą też na nim jeździć, a zawsze to ruch.

2013-06-17 23:07:05
~garminn

Polecam stronę garminpoi.pl fotoradary, kontrole drogowe, niebezpieczne przejazdy kolejowe na rok 2013, cała Europa, comiesieczne aktualizacje

2013-03-23 01:39:45
~Ewa

http://pp.xshow.tv/252004/ zapraszam serdecznie wszystkich panów na erotyczny seks czacik ze mną. Codziennie się rozbieram, masturbuję przy tym i ostro świntuszę. Uwielbiam dwa penisy naraz w mojej dupci, szczególnie podczas anala, a także wysysanie spermy z fiuta ;*;*

2012-12-29 16:46:16
~ada

MOJE FILMIKI NAGO: http://daa.pl/4mc8 Podobam Ci Się? :)) ;*

2012-10-06 11:05:02
~gość

Chcesz mieć darmowe kosmetyki markowych firm?? Wystarczy zalogować się na stronie http://shinybox.pl/?ref=73c08cb uzupełnić swój profil i zaprosić swoje koleżanki :) ja teraz co miesiąc dostaje pudełka z kosmetykami z renomowanych firm takich jak Loreal, Vichy,Maybelline New York,Max Factor itp. Moje koleżanki już wszystkie również dostają darmowe pudełka . Skoro są darmowe to dlaczego inni nie mogą ich mieć :) Pozdrawiam i zapraszam do darmowego zarejestrowanie się :)

2012-08-30 21:47:21
~dfdfdf

Nowość!!!!!!!!!!Bóg gania Rommneya wichurą Izaakiem bo Rommney to Antychryst (99%) "orędzia zapowiadające ostrzeżenie" czytajcie !!!!!!!!!

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.