wyszukanie zaawansowane

Sprzęt

MacTronic Luna – latarka dla aktywnych kobiet

mat. prasowe
28.03.2013

Firma MacTronic wprowadza na polski rynek swoją najnowszą latarkę czołową – model Luna. Nowa „czołówka” jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich aktywnych kobiet, które cenią sobie nie tylko styl, ale również komfort podczas użytkowania. Połączenie tych dwóch cech sprawia, że Luna jest esencją kobiecości wśród oświetlenia użytkowego.

To niewielkie, lekkie urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji świetnym wzornictwem i ergonomią, silnym światłem oraz długim czasem pracy na bateriach (do 80 godzin w trybie 100%). Przed projektantami postawiono zadanie stworzenia czołówki, która będzie wygodna w użytkowaniu, wszechstronna, zapewni silne światło… a gdy nie będzie używana z powodzeniem będzie ją można schować nawet w ciasnej kieszeni czy niewielkiej damskiej torebce.

Wszystkie te cele udało się zrealizować. MacTronic Luna wyróżnia się przemyślanym kształtem – w niewielkiej, kompaktowej obudowie udało się zmieścić moduł z trzema diodami (białą, czerwoną, zieloną) oraz zasobnik na trzy baterie AAA. Latarka jest bardzo lekka (waży zaledwie 96 g) – jej ciężar jest podczas użytkowania praktycznie nieodczuwalny. Dzięki temu, Luna doskonale sprawdzi się na kempingu, podczas wieczornego jogginu, spaceru z psem czy też  wszelkich sytuacjach awaryjnych, w których niezbędne jest silne światło oraz dwie wolne ręce.

Latarka jest wodoodporna, wyposażono ją też w system sygnalizowania wyczerpywania się baterii. Luna dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: fioletowej oraz szaro-zielonej. Cenę urządzenia ustalono na 120 zł.
 

Wrażenia redakcji:


Czołówkę miałam okazję przetestować podczas nocnych zawodów na orientację „Wiosenne Manewry”, organizowanych przez trójmiejskie SKPT. Odbyły się one w nocy z 16 na 17 marca, w górzystych terenach Sierakowic (woj. pomorskie).

 

Moje nastawienie było sceptyczne. Czołówka, owszem, bardzo kobieca, lekka i kolorowa, ale 3 baterie AAA sprawiły, że nie uwierzyłam, iż uda mi się przy pomocy tej czołówki przebrnąć przez całą trasę (ponad 20 km) i w dodatku podczas bardzo mroźnej nocy, bo temperatura spadła poniżej -15 stopni. Dlatego więc przezornie zapakowałam też do plecaka sprawdzoną już w trudnych warunkach czołówkę innej firmy.

 

Producent gwarantuje, że czołówka na pełnej mocy, świecić będzie przez 80 godzin, czyli ponad 3 doby.  Na trasę zawodów wyruszyłam po godz. 18:00, a do bazy wróciłam ok. 3 nad ranem. Czołówka przez cały czas działa na pełnym trybie. Nie musiałam wyciągać z plecaka swojej rezerwy.

 

Po zawodach czołówka świeciła jeszcze ponad dobę. Jednak pod koniec tego czasu, na pełnej mocy, zdecydowanie nie świeciła już tak jasno, jak powinna. Jednak czas świecenia, jaki w rzeczywistości wykazuje, jest satysfakcjonujący, jeśli nie planujemy kilkudniowej wycieczki bez możliwości wymiany baterii.

 

Podczas specyficznych zawodów, jakimi są marsze na orientacje, nie obędzie się oczywiście bez dodatkowego źródła światła (tzw. szperacza), ale podobne zasady dotyczyłyby większości czołówek z tzw. klasy średniej.

 

Zaletą czołówki jest na pewno jej waga i komfort użytkowania. Nie uciska zbytnio głowy i właściwie zaraz po jej założeniu można zapomnieć, że się ją nosi (no może poza komentarzami znajomych „ej, nie świeć mi w oczy!”).

 

Fakt, że w czołówce istnieje możliwość regulowania nachylenia sprawia, że jest ona komfortowa w czasie różnych aktywności (mi dzięki temu wygodnie czytało się mapę). Oczywiście jest to funkcjonalność dostępna w większości modeli czołówek, ale dobrze, że i tu jej nie zabrakło.
 

Choć urządzenie to adresowane jest do kobiet, moim zdaniem nie pogardzi nim także mężczyzna, który nie boi się bawić kolorami.

 

Elwira Senger, WP.PL

informacja prasowa

REKOMENDACJA
2014-05-18 20:56:02
~jacob

Podejmij kuracje oczyszczającą Twój organizm, dzięki czemu odmłodzisz i poprawisz swój wygląd www.potegazdrowia.pl

2014-04-15 19:38:24
~Administrator

Ponad 20000 filmów i kilka tysi seriali za free WWW.KINOMANIAKPREMIUM.PL czyli Hobbit, Poradnik Pozytywnego Myślenia i Wilk z Wall Street zapraszają na spektakl ;)

2013-03-22 13:36:58
~SYL

Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8 5=13 Godzina śmierci: 21:37 - 2 1 3 7=13 Data śmierci: 02.04.2005 - 0 2 0 4 2 0 0 5=13 Postrzelony 13 Maja 9301 dni pontyfikatu - 9 3 0 1=13 Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter czy to zbieg okoliczności ? prześlij to dalej niech inni myślą... Sorry, ale musi się spełnić. ... Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie... Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje. ...Osoba, która mi wysłała ta wia

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.