wyszukanie zaawansowane

Suplementy

Kapsułki pełne mocy

02.06.2008

Eden

Coraz częściej kupujemy preparaty, które pomagają wybiórczo uzupełnić codzienne menu i korzystnie wpływają na zdrowie, wygląd, a nawet libido!

Badania pokazują, że większość Polaków cierpi na znaczne, utrzymujące się średnio na poziomie 30%, niedobory witamin i składników mineralnych w organizmie, spowodowane głównie niewłaściwym i nieregularnym odżywianiem. Każdy z nas, by właściwie funkcjonować, potrzebuje codziennej porcji składników odżywczych: białek, tłuszczów i węglowodanów. Zaś odpowiednie proporcje witamin i minerałów sprawiają, że cały organizm działa jak należy.


Dlatego zanim sięgniemy po jakiekolwiek suplementy, sprawdźmy, czy rzeczywiście ich potrzebujemy. Można to ocenić na podstawie badania krwi lub konsultując się z lekarzem rodzinnym. Istnieje wiele objawów, które mogą sugerować, jakiej suplementacji potrzebujemy (patrz ramka). Poza tym bywają takie chwile w życiu kobiety, gdy organizm potrzebuje więcej niż zwykle witamin i minerałów. Dzieje się tak, gdy jesteśmy przepracowane i niewyspane, oczekujemy dziecka lub przekwitamy. Wtedy nie wystarczy już „łatanie dziur” za pomocą warzywno-owocowej diety. Trzeba sięgnąć po bardziej efektywne i szybciej działające środki, czyli apteczne preparaty w tabletkach.

1 2 3
REKOMENDACJA