wyszukanie zaawansowane

Suplementy

Kreatyna

11.06.2008

Kreatyna uznawana jest za najważniejszy i zarazem najlepszy suplement sportowy, biorący udział w reakcjach energetycznych.

Posiada nieoceniony wpływ na wzrost wydolności, wytrzymałości oraz masy i siły mięśni. Wpływa na intensywność i moc wykonywanych ćwiczeń. Nie znam kulturysty który nie słyszał o kreatynie lub jej nie zażywał. Jej cudowne właściwości i moc poznano już kilkanaście lat temu, ale wtedy nie osiągała takiej sprzedaży jak teraz.  Myślę, że nie można osiągnąć maksymalnych „wyżyn sportowych”, bez wspomagania się tym suplementem.

Jeszcze do niedawna w sprzedaży były tylko dwa rodzaje kreatyny, a mianowicie: monohydrat i fosforan kreatyny. Obecnie na półkach sklepowych możecie spotkać dużo więcej preparatów kreatynowych. Różne firmy starają się opracować produkt o jak najwyższych właściwościach. Chodzi głównie o lepszą przyswajalność danego produktu, natychmiastowe działanie, czy też wyeliminowanie skutków ubocznych takich jak przekształcenie do nieaktywnej kreatyniny.Jak dawkować i kiedy najlepiej zażywać kreatynę?
Do niedawna sugerowano, że najlepszą porą zażywania monohydratu kreatyny dla zawodnika o wadze 100kg. budującego masę mięśniową, jest czas: zaraz po przebudzeniu (3-5g) - najlepiej na czczo i zaraz po treningu (3-5g) – najlepiej na pusty żołądek popijając sokiem winogronowym lub odżywką typu „carbo”. Ostatnie badania jednak zaprzeczają tej tezie i zalecają łączenie kreatyny w dawce 3-5g z 50g białek serwatki i 50g węglowodanów prostych – przyjmowanych 1x dziennie - bezpośrednio po treningu. Podobno jest to obecnie najskuteczniejsza metoda zażywania kreatyny. Dawki serwatki, kreatyny i węglowodanów należy zmodyfikować, uwzględniając różną wagę ciała. Myślę jednak, że każdy zażywający kreatynę powinien sugerować się opisem na etykiecie zakupionego produktu, gdyż firmy produkujące preparaty kreatynowe wiedzą najlepiej jaką dawkę należy przyjąć, aby osiągnąć maksymalny efekt.

1 2
REKOMENDACJA
2015-06-30 14:32:01
~BarbaraN

Myślę, że kreatyna będzie coraz bardziej popularna i powstaną jej nowe, coraz łatwiej wchłanialne formy. W Polsce można już opracować własną kreatynę w lubelskiej firmie produkcyjno badawczej AmerPharma. ( http://amerpharma.com/produkty/ )

2013-11-22 14:49:49
~kofeina.com.pl

REKLAMA-- KOFEINA BEZWODNA, KREATYNA, L-KARNITYNA - KUP NA KOFEINA.COM.PL -- REKLAMA

2009-01-18 18:27:01
~arnoldi

Czas na naturalne proteiny Szczerze polecam wildwestjerky.plANUJ rozsądnie swoje przekąski . Wild west jerky to smaczne, zdrowe,pozywne,niskokaloryczne ,naturalne proteinki suszonej wołowinki- gorąco polecam- naprawdę warto.Mało jesz a głodu nie czujesz

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.