wyszukanie zaawansowane

Suplementy

Kłącze imbiru

08.07.2008

Imbir lekarski (Zingiber off.) stosowany jest szeroko zwłaszcza w kuchni dalekowschodniej. Komisja Europejska, w oparciu o badania naukowe, uznała natomiast kłącze imbiru za surowiec zapobiegający objawom choroby lokomocyjnej. Kłącze imbiru zawiera olejek eteryczny o charakterystycznym zapachu oraz smaku. To ten olejek i bogactwo składników nielotnych są odpowiedzialne za właściwości przeciwwymiotne imbiru.

Kłącze imbiru stosowane w lecznictwie otrzymywane jest z imbiru lekarskiego. Substancje czynne występujące w surowcu pobudzają wydzielanie śliny, soku żołądkowego i żółci. Pomagają hamować objawy choroby lokomocyjnej, takie jak uczucie nudności, ból głowy, wymioty towarzyszące podróżom samochodem, samolotem czy statkiem. Co istotne lek może być stosowany również u dzieci. Działanie przeciwwymiotne imbiru testowano m.in. na kadetach marynarki wojennej podczas sztormu. W niektórych krajach stosowany jest nawet w celu zapobiegania wymiotom towarzyszącym chemioterapii oraz premedykacji (poprzez podawanie leków przed zabiegami operacyjnymi).

Preparaty zawierające sproszkowany imbir lub wyciąg z niego zaleca się przyjmować około pół godziny przed planowaną podróżą. Dzienne dawka surowca powinna mieścić się  w granicach  2-4 g. Lek nie wywołuje uczucia senności oraz nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami.

AVIOPLANT – kapsułki 300 mg;  Avioplant junior - kapsułki 250 mg. Produkty lecznicze zawierają sproszkowane kłącze imbiru.  Wytwórca: PhytoPharm Klęka S.A. Lek do kupienia w aptece.
 

Tagi: avioplantimbir
REKOMENDACJA

Powiązane artykuły

2014-05-20 15:22:10
~jacob

Podejmij kuracje oczyszczającą Twój organizm, dzięki czemu odmłodzisz i poprawisz swój wygląd www.potegazdrowia.pl

2012-07-23 17:42:13
~MAGDA

IMBIR? Żeby się bogacić, to trzeba mieć wiedzę. Wystarczy poczytać portale, które zajmują się prawdziwymi inwestycjami i prawdziwymi pieniędzmi. Wystarczy wyszukać w wyszukiwarce hasło "numer87" i mamy gotową odpowiedź.

2009-02-05 11:10:10
~kawusia

IMBIR I CZOSNEK POSIADAJĄ TE SAME WŁAŚCIWOŚCI

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.