wyszukanie zaawansowane

Suplementy

Yerba Mate - pobudza, rozjaśnia umysł, odchudza

16.06.2010

Yerba mate Don Lucas jest tradycyjną despaliladą (susz składa się w większości z liści). Jej producentem jest renomowana argentyńska firma Martin & Cia. Don Lucas to bardzo mocno pobudzająca, gorzka w smaku yerba mate. Bogata w witaminy z grupy B, żelazo, magnez i witaminę C.

Yerba mate swoje właściwości zawdzięcza przede wszystkim zawartości kofeiny, dlatego z powodzeniem może być stosowana zamiast kawy. Don Lucas zawiera także witaminę B1 (tiaminy), która jest niezbędna do właściwego funkcjonowania wszystkich komórek, zwłaszcza komórek nerwowych.

Dlatego picie yerby Don Lucas może poprawić refleks, wytrzymałość, przyczynić się do lepszej odporności na stres. Jest to ważne także dlatego, że organizm nie magazynuje witaminy B1, a nadmiar wydala z moczem, a nie zawsze w pożywieniu dostarczamy odpowiednie jej ilości. Yerba Don Lucas zawiera też znaczne ilości witaminy B6 (pirydoksyna), która bierze w procesie metabolizmu komórkowego. Yerba mate Don Lucas zawiera także magnez, żelazo i wapń.Yerba Don Lucas dostępna jest na www.yerbamarket.com oraz w delikatesach Kuchnie Świata. Opakowanie 250g kosztuje około 10 zł.

Yerba mate, czyli ostrokrzew paragwajski (Ilex paraguariensis) znany jest od czasów przedkolumbijskich, stosują go od wieków południowoamerykańscy Indianie. Ostrokrzew paragwajski, zwany także herbatą paragwajską lub yerba mate, to drzewo dorastające do 15 m wysokości. Korą ma gładką o białawym kolorze, liście zimozielone. Ostrokrzew paragwajski występuje w Ameryce Południowej, przede wszystkim w Paragwaju, Urugwaju, Argentynie i Brazylii.

Substancjami czynnymi rośliny jest przede wszystkim kofeina. Ponad to zawiera ona kwasy chlorowcowe, saponiny, flawonoidy, witaminy B1, B2, B6, C, E, prowitaminę A oraz sole mineralne (magnez, potas, sód, wapń, żelazo). Napar z przefermentowanych, a następnie suszonych i pokruszonych liści stanowi napój pobudzający. Znosi uczucie zmęczenia i senności, rozjaśnia myśli. A to wszystko dzięki zawartości od 0,9 do 1,8% kofeiny.

Yerba mate stosowana jest w kuracjach odchudzających, ponieważ zmniejsza uczucie głodu. Ma także właściwości przeciwutleniające. Korzystnie wpływa na pracę serca, układu oddechowego, układu nerwowego, dlatego m.in. stosowana jest jako specyfik przeciwdepresyjny, poprawia wydolność seksualną, fizyczną. Dobroczynnie działa na pamięć. Reguluje ciśnienie tętnicze krwi.

fot. materiały prasowe

materiały prasowe

Tagi: yerba mate
REKOMENDACJA
2012-07-23 17:41:04
~mAGDA

YERBA? Żeby się bogacić, to trzeba mieć wiedzę. Wystarczy poczytać portale, które zajmują się prawdziwymi inwestycjami i prawdziwymi pieniędzmi. Wystarczy wyszukać w wyszukiwarce hasło "numer87" i mamy gotową odpowiedź.

2012-01-26 15:00:31
~łuki

Witam, zwracam się z prośbą, jeśli nie czujesz się dotknięty przez kryzys finansowy albo jesteś po prostu człowiekiem dobrej woli proszę wspomóż mnie. Szukam trzydziestu tysięcy pomocnych ludzi, którzy zechcieliby mi pomóc, ponieważ muszę spłacić kredyt, który jest dla mnie zbyt dużym ciężarem. Dlatego proszę Cię o pomoc w wysokości 1 złotówki lub dowolnej kwoty na konto nr 43114020040000380264446126. Z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom- Łukasz Laszczak.

2011-09-23 09:17:16
~sumA

ja stosowałam- działa wspaniale-polecam

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.