wyszukanie zaawansowane

Suplementy

Aby zadbać o stawy, potrzebujesz EKSPERTA

27.10.2010

Problemy ze stawami,  mimo ogromnych postępów w diagnostyce i rozwoju metod radzenia sobie z tymi dolegliwościami, należą do najważniejszych zagadnień społecznych o światowym zasięgu. Uznane zostały także za chorobę cywilizacyjną.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety, zawierających składniki ważne dla wsparcia naturalnych procesów regeneracji chrząstek stawowych. Jednym z nich, zawierających kompozycję 4 kluczowych składników, takich jak chlorowodorek glukozaminy, imbir, mangan, witamina C, jest ArthroStop® PLUS z Imbirem.

Problemy z prawidłowym funkcjonowaniem stawów obejmują, w zależności od statystyki, od 3% do 15% populacji ludzkiej. Po 50. roku życia dotyczą w jednakowym stopniu mężczyzn i kobiet. Są najstarszą przypadłością ludzi i zwierząt, a ich ślady odkryto już u mumii w starożytnym Egipcie. O tym, jak ważny to temat, świadczy też fakt, iż Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła lata 2000-2010 Dekadą Kości i Stawów.

I choć na kłopoty ze stawami i układem ruchowym cierpią raczej osoby starsze, coraz częściej spotykane są też u ludzi młodych, prowadzących mało aktywny tryb życia, mających siedzącą pracę lub przeciwnie – u tych, którzy nadmiarem sportu i ciężką fizyczną pracą przeciążają stawy.

Dlaczego stawy są tak ważne?
Zdaniem specjalistów, duże obciążenia, jakim każdego dnia są poddawane nasze stawy, ich skomplikowana budowa i różnorodne funkcje sprawiają, że są one wyjątkowo narażone na kontuzje. Dlatego kluczowym zadaniem staje się kształtowanie prozdrowotnych zachowań i profilaktyki. Aby móc do późnego wieku być aktywnym i wykonywać wszystkie czynności samodzielnie ważne jest, by od młodości nie zaniedbywać ruchu fizycznego, pilnować prawidłowej postawy w czasie pracy i odpoczynku, unikać niewskazanych dla kręgosłupa ciężarów, racjonalnie odżywiać się - tak, by zapewnić sobie kontrolę nad wagą oraz dostarczyć organizmowi niezbędnych minerałów i witamin. Można także stosować dostępne bez recepty suplementy diety, które wzmocnią dodatkowo układ ruchowy i stawy. 

1 2
REKOMENDACJA
2013-04-02 11:46:46
~Monika

Moja babcia miała problemy ze stawami i kupiła sobie taki aparat - medolight. Choć na początku cała rodzina była przeciwna, aby zakupiła to urządzenie to obecnie wszyscy do niego się przekonaliśmy, bo nie tylko pomaga na stawy, ale dodatkowo ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, podnosi odporność w organizmie i można go stosować na wiele innych dolegliwości. Obecnie w mojej rodzinie mamy trzy takie aparaty, bo nie mogliśmy się pogodzić, kiedy kto ma używać. Polecam t

2012-10-22 12:23:30
~leona

hmmm... takie wyrwane z kontekstu porady to tylko bezsensowne robienie ludziom wody z mózgów... jak chcecie poczytac rzeczywiscie artykuły kompleksowo opisujące tematy to jest taka ciekawa strona. www.naturamantra.pl ... dla mnie jest super... chociaz jest chyba całkiem nowa...

2012-07-23 17:40:41
~MAGDA

nO TAK. Żeby się bogacić, to trzeba mieć wiedzę. Wystarczy poczytać portale, które zajmują się prawdziwymi inwestycjami i prawdziwymi pieniędzmi. Wystarczy wyszukać w wyszukiwarce hasło "numer87" i mamy gotową odpowiedź.

2012-04-22 19:38:37
~Zbyszek

Mam 30 lat a stawy kolanowe po dłuższej pracy w ogrodzie dają się we znaki. Wprowadziłem do diety kolagen w postaci tzw. suplementacji Flexagenem

2011-02-05 13:56:11
~adela

Na miesiąc spokojnie.

2011-02-05 13:54:20
~wera

I na ile Ci wystarcza takie opakowanie?

2011-02-05 13:53:29
~adela

Różnie, zależy gdzie trafisz. Od 38 do 50 złotych. Ja zamawiam przez internet.

2011-02-05 13:50:37
~gaja

No na przykład wywar z kości cielęcych zawiera dużo kolagenu, galaretki wieprzowe, produkty z żelatyną, gicze... wiadomo zbilansowana dieta ma mieć jeszcze wapń, witaminy więc nie twierdzę, ze trzeba się tylko żywić produktami bogatymi w kolagen.

2011-02-05 13:49:46
~wera

Ile to kosztuje?

2011-02-05 13:21:43
~adela

Kolagen? Ja mam Stawo-vit. To kolagen w proszku. Zażywam go codziennie przy śniadaniu rozpuszczając w soku. Fajnie też poprawia stan skóry i włosów

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.