wyszukanie zaawansowane

Suplementy

Aby zadbać o stawy, potrzebujesz EKSPERTA

27.10.2010

Problemy ze stawami,  mimo ogromnych postępów w diagnostyce i rozwoju metod radzenia sobie z tymi dolegliwościami, należą do najważniejszych zagadnień społecznych o światowym zasięgu. Uznane zostały także za chorobę cywilizacyjną.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety, zawierających składniki ważne dla wsparcia naturalnych procesów regeneracji chrząstek stawowych. Jednym z nich, zawierających kompozycję 4 kluczowych składników, takich jak chlorowodorek glukozaminy, imbir, mangan, witamina C, jest ArthroStop® PLUS z Imbirem.

Problemy z prawidłowym funkcjonowaniem stawów obejmują, w zależności od statystyki, od 3% do 15% populacji ludzkiej. Po 50. roku życia dotyczą w jednakowym stopniu mężczyzn i kobiet. Są najstarszą przypadłością ludzi i zwierząt, a ich ślady odkryto już u mumii w starożytnym Egipcie. O tym, jak ważny to temat, świadczy też fakt, iż Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła lata 2000-2010 Dekadą Kości i Stawów.

I choć na kłopoty ze stawami i układem ruchowym cierpią raczej osoby starsze, coraz częściej spotykane są też u ludzi młodych, prowadzących mało aktywny tryb życia, mających siedzącą pracę lub przeciwnie – u tych, którzy nadmiarem sportu i ciężką fizyczną pracą przeciążają stawy.

Dlaczego stawy są tak ważne?
Zdaniem specjalistów, duże obciążenia, jakim każdego dnia są poddawane nasze stawy, ich skomplikowana budowa i różnorodne funkcje sprawiają, że są one wyjątkowo narażone na kontuzje. Dlatego kluczowym zadaniem staje się kształtowanie prozdrowotnych zachowań i profilaktyki. Aby móc do późnego wieku być aktywnym i wykonywać wszystkie czynności samodzielnie ważne jest, by od młodości nie zaniedbywać ruchu fizycznego, pilnować prawidłowej postawy w czasie pracy i odpoczynku, unikać niewskazanych dla kręgosłupa ciężarów, racjonalnie odżywiać się - tak, by zapewnić sobie kontrolę nad wagą oraz dostarczyć organizmowi niezbędnych minerałów i witamin. Można także stosować dostępne bez recepty suplementy diety, które wzmocnią dodatkowo układ ruchowy i stawy. 

1 2
REKOMENDACJA
2011-02-05 12:36:08
~wera

Ale jak uzupełnisz gaja taki kolagen zbilansowaną dieta? Adela jakie suplementy dokładnie zażywasz? Interesuje mnie zwłaszcza ten kolagen.

2011-02-05 11:58:56
~gaja

A nie lepiej po prostu mieć optymalną, zbilansowaną w tym względzie dietę?

2011-02-05 11:48:57
~adela

Masz racje. Ja ostatnio uzupełniam dokładnie te składniki, o których piszesz też suplementami.

2011-02-05 10:39:52
~wera

A według mnie kluczowymi składnikami dla dobrej kondycji stawów są wapń, witamina D i kolagen.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.