wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Teksty

Dieta cud dla wszystkich

12.08.2008

Człowiek potrzebuje energii, po to aby żyć i wykonywać wszystkie czynności życiowe (oddychanie, chodzenie, myślenie). Energie czerpiemy z pożywienia, więc aby żyć musimy spożywać pokarmy. Prawidłowy sposób żywienia to gwarancja dobrego samopoczucia.

Tylko człowiek, który dostarcza energii o odpowiedniej jakości, pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie składniki pokarmowe i funkcjonuje prawidłowo. Niestety obecnie często nie dostosowujemy ilości i jakości pożywienia do naszych potrzeb. Nasz organizm zaczyna protestować, pojawia się złe samopoczucie i wzrost masy ciała. Nie możliwe jest stworzenie jednakowej odchudzającej i zdrowej diety dla wszystkich.

Każdy z nas jest inny - posiada inne potrzeby i inaczej wydatkuje uzyskaną energię. Jesteśmy w różnym wieku, mamy inną przemianę materii, masę ciała i prowadzimy rożne tryby życia. Nie istnieje dieta odchudzając doskonała dla wszystkich! Dieta dobrze działająca na koleżankę niekoniecznie będzie odpowiadała Twojemu organizmowi. Każdy z nas to indywidualność biologiczna, która potrzebuje innych składników odżywczych. W związku z tym nie warto stosować tej samej diety co koleżanka bo może ona przynieść więcej szkód niż porządku. Racjonalna dieta powinna zaspokajać indywidualne zapotrzebowanie organizmu. 

Dietetyk Joanna Grączewska

REKOMENDACJA
2008-06-24 00:38:47
~kasiek

autor zbytnio sie nie wysilil .. xD ale w sumie zwiezle i na temat... dieta cud to ---> mniej zrec i ruszyc tylek i cwiczyc xD regularnie oczywiscie ^^

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.