wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

Jak wybrać masaż dla siebie?

04.08.2010

Jeśli zastanawiamy się, czy masaż jest nam naprawdę potrzebny  i czy warto się na niego udać, odpowiedź jest prosta –  tak. A dlaczego? Bo lista zalet masażu jest naprawdę długa. Jak wybrać masaż dla siebie?

Masaż korzystnie wpływa na układ krwionośny, pokarmowy, oddechowy, nerwowy i na skórę. Podczas masażu poprawia się funkcjonowanie naczyń wieńcowych, rozszerzają się naczynia krwionośne i zwiększa się przepływ krwi przez tkanki oraz mięśnie. A dzięki temu stają się one lepiej odżywione.

Krew zawiera między innymi składniki odżywcze, więc szybszy przepływ krwi do mięśni i innych tkanek zapewnia im szybszą odbudowę i regenerację. Masaż poprawia trawienie, poprzez stymulację mięśni przewodu pokarmowego przyspiesza się przemiana materii. Stałe i regularne stosowanie masażu może wspomóc odchudzanie.

Poza tym, masaż zaleca się przy astmie czy przewlekłym nieżycie oskrzeli, ponieważ rozrzedza on wydzielinę z płuc oraz oskrzeli i ułatwia jej usunięcie. Dzięki wpływowi na układ nerwowy, masaż poprawia samopoczucie. To jednak nie koniec  jego walorów.
Masaż łagodzi stany bólowe i zmniejsza napięcie mięśniowe, którego często zanim udamy się na masaż, nawet sobie nie uświadamiamy. Ponadto pobudza do odnowy tkankę nerwową, zwiększa ruchomość w stawach, ujędrnia skórę. Podczas masażu dochodzi do złuszczania i usuwania rogowaciejącego naskórka, poprawia się „oddychanie skóry”, otwierają się pory,  a dzięki temu skóra łatwiej pozbywa się toksyn. W efekcie jest odmłodzona, oczyszczona i elastyczna.

Jaki masaż wybrać?
Dla sportowców przeznaczony jest specjalistyczny masaż sportowy, który stosuje się  zarówno przed, w trakcie, jak i po treningu. Masaż ten ma na celu zmniejszyć zmęczenie wynikające z aktywności fizycznej oraz przyspieszyć regenerację mięśni. 

Kobiety zwykle najchętniej korzystają z masażów o charakterze kosmetycznym, tj. masażu twarzy, wyszczuplającego i antycellulitowego. Jednak trzeba pamiętać, że aby masaż twarzy przyniósł rezultaty, trzeba go stosować systematycznie. Także masaż wyszczuplający może być owocny tylko wtedy, kiedy będzie regularnie wykonywany i tylko kiedy zastosujemy minimum 10 masaży (najlepiej co dwa dni), a więc sesję. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że jest to masaż bolesny, a jego efekt jest tak naprawdę znikomy, zwłaszcza gdy nie stosujemy przy tym żadnej diety i nie jesteśmy aktywni fizycznie.

Wirtualna Polska obchodzi w tym roku 15 lat! Świętuj z nami!

1 2 3
REKOMENDACJA
2018-02-12 04:59:19
~Edyta

Osobiście najchętniej odwiedzam Gabinet Petrova Warszawa, bo tam pani Beata Petrova wykonuje najlepsze masaże!

2014-07-22 14:00:28
~nono

ja chodzę raz w miesiącu na masaż gorącymi kamieniami. jest mega odprężający ;) a ludzie w Jurimo gdzie chodzę są mili i kompetentni :)

2013-04-01 13:16:16
~balbina

Zajrzycie na ta stronkę /www.taniec-orientalny.waw.pl/ Tu oprócz tańca, możecie zapisać sie na masaż.

2013-02-16 17:59:44
~jolka

Chyba sama bede musiała sie własnie zapisac na taki masaż. Po 8h spedzonych za biurkiem na pewno pozytywnie wpłynie on na cały mój organizm.

2012-05-28 15:28:31
~amelia

Polecam w takim razie jeden z takich masaży www.taniec-orientalny.waw.pl/ a wśród nich -MASAŻ KLASYCZNY -MASAŻ RELAKSACYJNY -MASAŻ LECZNICZY -MASAŻ SPORTOWY -MASAŻ ODCHUDZAJĄCY -MASAŻ KONTRALATERALNY Wiec jest w czym wybierac

2011-01-25 19:56:33
~Kasia

Polecam masaż Bańką chińską ! Już po 10 zabiegach moja skóra była bardziej napięta a w obwodzie straciłam 1-1,5 cm ! Polecam ! salonmilena.com facebook.com/salonmilena

2011-01-18 13:11:34
~conis

Mnie się marzy jakiś masaż, który rozbudzi wszystkie moje zmysły. Ostatnio na stronie Primavera spa znalazłam masaż - czekoladowa rozkosz czy cynamonowe pobudzenie. Ktoś kto wpadł na pomysł wykorzystania tych wspaniałych rzeczy do zabiegów był mistrzem :D

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.