wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Odnowa biologiczna

Jak ćwiczyć mięśnie twarzy?

25.02.2011

Odpowiednia gimnastyka twarzy opóźni proces starzenia się skóry i sprawi, że Twoja cera będzie wyglądać promiennie! Oto przykłady ćwiczeń, które czynią cuda w odmładzaniu!

Wraz z upływem czasu nasza skóra wygląda coraz gorzej. Wokół oczu, ust i na czole zaczynają tworzyć się zmarszczki i bruzdy, policzki obwisają, kąciki ust obniżają się, przybywa nam drugi podbródek. Wiotkie i słabe mięśnie twarzy nie są w stanie tego zatrzymać.

Trenujemy nasze ciała, żeby wyglądać zgrabnie i młodo. Jednak to twarz najbardziej zdradza nasz wiek. Odpowiednia pielęgnacja cery nie wystarczy, żeby zachować piękną, gładką skórę. Balsamy do ciała nie zastąpią ćwiczeń, podobnie jak kremy do twarzy.Przedstawiamy ćwiczenia, które rozluźnią mięśnie twarzy, napięte wskutek codziennego stresu. Ponadto, trening ten zwiększy przepływ krwi, doprowadzając tlen do komórek skóry oraz zwiększając jej sprężystość. Ćwiczenia nie są trudne, a już 5 minut dziennie przyniesie widoczne rezultaty. Każde z poniższych ćwiczeń powtórz 3-5 razy.

Trening policzków

Policzki z czasem obwisają, a w skutek niekontrolowanej mimiki tworzą się na nich podłużne bruzdy. Twarz przybiera wygląd coraz bardziej zmęczonej i postarzałej. Aby temu przeciwdziałać, będziemy trenować mięsień policzkowy oraz mięsień śmiechowy.

- Na początek szeroko się uśmiechamy, szeroko otwierając usta i oczy oraz unosząc brwi. Wytrzymujemy tak 5-10 sekund.

- Przykładamy wargi ciasno do zębów i rozciągamy maksymalnie kąciki ust na zewnątrz – rozluźniamy

- Otwieramy szeroko usta i wymawiamy bezgłośnie samogłoski: a, o, u, i.

fot. Stockbyte/Thinkstock

Jak odbudować zniszczone włosy?

1 2 3
REKOMENDACJA
2012-08-13 15:37:41
~Anka

Najlepsze są ćwiczenia z książki sekret mlodości FACEFITNESS naprawdę skuteczne i dobrze opisane ze zdjęciami te cos trudno sobie wypbrazić

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.