wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Odnowa biologiczna

Jak się pozbyć blizny?

08.04.2011

 Większość z nas ma na swoim ciele jakąś "pamiątkę" po skaleczeniu, wypadku, młodzieńczym trądziku, czy zabiegu chirurgicznym, której chętnie byśmy się pozbyli. Niestety nie jest to łatwe zadanie. A im większa i starsza jest blizna - tym trudniejsze. 

Wielu blizn nigdy nie usuniemy całkowicie, jednak jest wiele sposobów na to, by stały się mniej widoczne, jaśniejsze, bardziej miękkie. Bo wiele takich "pamiątek" to nie tylko problem estetyczny, ale też zdrowotny. Blizna może swędzieć, boleć, powodować przykurcze. Warto więc zająć się tym "brzydkim problemem". 

Do walki z bliznami mamy cały szereg narzędzi. Od zupełnie nieinwazyjnych, które bez recepty dostaniemy w aptece lub przygotujemy sami, po nowoczesne wynalazki wykorzystujące promień lasera i oczywiście skalpel w dłoni chirurga. 

Domowe sposoby

Nie łudźmy się, że usuną blizny, ale mogą znacznie zmniejszyć ich widoczność i zmiękczyć twardą tkankę.Na świeżą ranę dobrze jest nakładać olejek z witaminą E. Można do tego celu użyć kapsułkę z witaminą. Wystarczy ją przekłuć, a zawartość rozsmarować bezpośrednio na ranę. Uszkodzona tkanka szybciej się goi, jednoczenie witamina E zapobiega powstawaniu blizn. Podobne działanie ma naturalny miód - przyspiesza gojenie i chroni przed powstawaniem blizn. 

Na świeże uszkodzenia skóry, doskonałe jest także szare mydło. Większość osób, które przechodziły operacje słyszały z pewnością od swoich lekarzy, szczególnie jeśli chirurg nie jest bardzo młodym człowiekiem, że bliznę warto myć właśnie szarym mydłem. Zmniejsza napięcie wokół przeciętej tkanki, dzięki temu blizna nie rozciąga się, mniej boli podczas zrastania, a w efekcie mamy szansę skończyć z cienką, równą linią, a nie brzydkim, rozlazłym, twardym szwem.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2016-04-05 10:17:26
~Jolka34

Bardzo nie lubiłam swojej blizny na barku. Kiedyś się przewróciłam i ślad mi pozostał. Pozbyłam się jej za pomocą karboksyterapii i Carbocytherapy Dual MC2. Trochę dwutlenku węgla i mały ale skuteczny zabieg. Nic nie bolało. Żadnych powikłań a teraz ciesze się piękną skórą.

2014-10-23 13:58:31
~Werka

U mnie najbardziej pomógł Scagel,żel z silikonem, jakoś nie wierzę w te domowe sposoby i wydają się strasznie czaso- i pracochłonne

2014-06-08 19:18:35
~kiniak

Zastanawiam się zawsze, na ile są skuteczne te domowe sposoby...i czy można w ogóle w tym wytrwać...

2014-04-23 13:16:11
~Agata

na tego rodzaju blizny najskuteczniejszą metodą jest zabieg który wykorzystuje komórki macierzyste pobierane z krwi pacjenta. Moja siostra miała bardzo widoczną bliznę po oparzeniu i zdecydowała się na ten zabieg w Medycynie Młodości. Zaraz po zabiegu miała niewielki obrzęk, ale za to po niedługim czasie blizna stała się niemal niewidoczna

2014-04-22 17:35:39
~Wentka

Po tym, co piszecie, to chyba też zacznę smarować tym żelem. Wcześniej w sumie nie ufałam żadnym takim preparatom...

2014-04-12 16:52:18
~Wiktoria

Ja łaśnie kupiłam Scagel i cieszę się, że przeczytałam tyle pochlebnych opinii o nim, bo nie byłam pewna, czy w ogóle warto kupować takie rzeczy

2014-04-03 14:17:09
~Vintage

Mam blizny po wypadku, w sumie cała łydka to jedna wielka blizna:( Ale na początku wyglądałao to koszmarnie, bo miałam rany szarpane, zmiażdżenie i przeszczep w tym miejscu:( No ale teraz! Skóra jest wygładzona, jasna, zero zaczerwienienia

2014-03-16 14:46:55
~kurczab

Vintage, w jaki sposób Ci pomogł ten żel??

2014-03-12 17:28:16
~kleo

O tak, ja mogę polecić. Mam blizny po wypadku i mi pomógł. Bardzo ładnie wygładza i rozjaśnia.

2014-03-03 18:28:04
~Przemor

Ja też jestem ciekawy tego żelu. W necie są informacje, ale ciekawi mnie, czy ktoś jeszcze go używał???

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.