wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

Dziecko w SPA - moda czy konieczność?

fot. Thinkstock
14.12.2011

Manicure, pedicure, maseczki i masaże... SPA dla dzieci to biznes, który coraz lepiej się kręci. Czy małym dziewczynkom potrzebne są tego typu upiększenia? A może to zwykłe zaspokajanie próżności rodziców.

Umalowane na wzór dojrzałych kobiet, pięcioletnie księżniczki już dawno przestały dziwić w USA, gdzie wszelkiej maści konkursów piękności dla małych dzieci jest wyjątkowo dużo. Niedawno rodzice sześcioletniej Eden Wood, która na swym koncie ma 300 tytułów miss, postanowili wysłać dziecko na emeryturę. Dorobili się na niej wystarczająco. Jej mocno umalowana twarz na zdjęciach z pewnością może szokować. Czy naprawdę małym dzieciom potrzebny jest zawodowy manicure? W jakim celu mamy wysyłają swoje córki do kosmetyczki na profesjonalny masaż lub zabiegi upiększające ciało?Mama cię wylansuje
Polskie ośrodki oferujące zabiegi spa, mają w swej ofercie zabiegi dla dzieci powyżej dwunastu lat. Przed ich wykonaniem zwykle wymagana jest pisemna zgoda rodzica bądź prawnego opiekuna. W ofercie takich ośrodków znajdziemy zabieg odświeżające skórę twarzy, czyli połączenie delikatnego oczyszczenia twarzy i maseczki.

W gabinetach kosmetycznych spotkamy jeszcze młodsze dzieci. Tam kilkuletnim maluchom specjaliści regulują brwi, doklejają rzęsy, wykonują profesjonalny makijaż. Zwykle są to dziewczynki, których mamy przesadnie dbają o wygląd lub marzą o zawrotnej karierze swojego dziecka w mediach – reklamie, filmie czy programie telewizyjnym. Czasami chodzi o niespełnione ambicje, innym razem o dorobienie się na dziecku. To, co maluch czuje i jak to się odbije na jego zdrowiu psychicznym, ma drugorzędne znaczenie.

- Coraz częściej spotyka się małe dziewczynki uczęszczające do gabinetów kosmetycznych i odnowy biologicznej. Zapatrzone w mamy, ciocie i starsze siostry korzystają z masażu, zabiegów nawilżających skórę, maseczek.  Niektóre nawet poddają się depilacji brwi.
Nasuwa się pytanie czy warto? Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł, by małe dzieci korzystały tak wcześnie z usług salonów kosmetycznych.

1 2
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.