wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

Jak poprawić wygląd po nieprzespanej nocy?

123RF
25.05.2012

Ciemne okulary i kapelusz na głowie wydają się najlepszymi sposobami na kamuflaż po nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze możemy pozwolić sobie na takie ukrywanie twarzy. Jest za to kilka sposobów na szybką regenerację całego organizmu.

Powodów nieprzespanej nocy może być wiele. O bezsennych godzinach często mówią młode mamy, zajmujące się dziećmi, które nijak nie chcą spać. Do długiego siedzenia w nocy przyznają się pracoholicy, którzy zapominają o śnie, wykonując kolejne nowe projekty. Bywa, że do stanu używalności trzeba doprowadzić się po imprezie, która nie wiadomo kiedy przedłużyła się niespodziewanie o kilka godzin. Gdy jeszcze w grę wchodziły alkohol i papierosy, samopoczucie i wygląd potrzebują poważniejszego podejścia do tematu.Wejdź pod prysznic
Gdy po nieprzespanej nocy wygląd pozostawia wiele do życzenia, a akurat tego dnia należało wyglądać dobrze, doprowadzenie do porządku należy rozpocząć od wybrania się pod prysznic. Do walki ze złym wyglądem dobrą bronią jest woda o niskiej temperaturze, ponieważ jej chłodny strumień orzeźwia, pobudza krążenie krwi i dodaje energii.

Można działać bardziej zdecydowanie i wykonać naprzemienne, kilkunastosekundowe polewanie ciała zimną i ciepłą wodą. Ciepła woda rozkurczy, a zimna obkurczy naczynia krwionośne, które w rezultacie staną się bardziej elastyczne. Strumień wody kierujemy zawsze od stóp w górę, a potem od głowy w dół - zawsze w kierunku serca.

Pomocne mogą być też masaże. Warto je wykonać pod prysznicem specjalną, szorstką rękawicą. Ten domowy zabieg poprawia ukrwienie skóry, przyspiesza obieg limfy i oczyszcza tkanki z zalegających w nich toksyn. Będzie zbawienny dla organizmu, gdy poprzedniej nocy zdarzyło się nam zaszaleć w dyskotece.

Rano, jeśli mamy na to czas, warto umyć głowę. Dla lepszego samopoczucia również najlepiej zrobić to w chłodnej wodzie.

1 2
REKOMENDACJA
2015-05-22 11:19:29
~Sonia

rano chłodny prysznic musowo, żeby go umilić polecam żel revive z pomelo i kiwi :) dodatkowo da kopa do życia ;)

2012-06-26 09:53:06
~kasia

Ja od dłuższego czasu miałam z tym poważny problem. Nie mogłam zasnąć a jak wstawałam to od razu byłam zmęczona. Okazało się, że dużo zależy od odżywiania. Znajoma poleciła mi odpowiednie, zdrowe i naturalnie:) smaczne posiłki ( zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes) dzięki których teraz wyglądam lepiej świetnie się teraz czuje a co najważniejsze nie mam już problemu ze snem. Polecam

2012-05-26 15:15:51
~z

Młodzi mają przej...e np. w muzyce jak coś wymyśleć po Beatlesach

2012-05-26 15:13:24
~saaiadkaa

lubie was kochani czy moje piersi są naprawdę obwisłe? Mąż mi dokucza co jakiś czas i dlatego zaczęłam się tym przejmować. Nie wiem czy to ze mną czy z nim coś nie tak ( myshow.pl/?pp=2727 )

2012-05-26 14:38:10
~respus

co za banaly!!!

2012-05-26 14:37:06
~m.

Durnota. Mycie głowy chłodną wodą, to nie jest zdrowe to jest zabójstwo dla mózgu i naszych naczyń krwionośnych, zatok i nosa. Ktoś bez pojęcia to napisał.

2012-05-26 14:35:50
~orzeł

niesamowite odkrycia, po prostu eureka! wez prysznic, umyj twarz, napij sie i zjedz sniadanie z pewnością nikt nie mial o tym wczensiej pojecia

2012-05-26 14:26:38
~mart

jak zwykle chwytliwy tytu,ł a potem ogólnikowy, oczywisty i mało treściwy bzdet. artykuł na standardowym poziomie wp.pl

2012-05-26 14:03:06
~qwda

okład ze spermy

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.