wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

Suplementy na włosy i paznokcie

123RF
22.06.2012

Na rynku farmaceutycznym pojawiło się sporo suplementów diety. Dużą część stanowią preparaty wzmacniające włosy i paznokcie. Kupujemy je coraz częściej i chętniej. Nasuwa się pytanie, który preparat należy wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania?

Włosy i paznokcie są naszą wizytówką. Dlatego każdy z nas marzy o pięknych, gęstych, lśniących włosach i o mocnych paznokciach. Dbając o nie, używamy wielu kosmetyków. Na wygląd włosów i paznokci wpływa wiele czynników takich jak: odpowiedni tryb życia, zabiegi fryzjerskie, długotrwały stres, zmiany hormonalne, pora roku oraz źle skomponowana dieta, która nie dostarcza organizmowi potrzebnych związków.

W sytuacji, kiedy stan naszych włosów i paznokci pogarsza się, należy wspomóc się suplementami diety, które działają na nasz organizm od wewnątrz. Suplementy diety są skoncentrowanym źródłem witamin i mikroelementów. Łykając je regularnie, możemy przywrócić naszym włosom i paznokciom ich naturalne piękno.

Białka
Zarówno włosy jak i paznokcie zbudowane są głównie z białka, keratyny. W skład keratyny wchodzą cysteina i metionina, te dwa aminokwasy charakteryzuje zawartość siarki. Przez taki skład włosy i paznokcie mają odpowiednia strukturę i wytrzymałość. Odpowiednia zawartość cysteiny i metioniny powoduje, że włosy nabierają blasku i są odporne na wilgoć. Innym ważnym aminokwasem, który należy dostarczyć organizmowi jest lizyna. Jest ona składnikiem białka - kolagenu, który poprawia jakość paznokci. Preparaty z aminokwasami poleca się głównie osobom stosującym dietę wegetariańską.

Witaminy
Poprawiają kondycję włosów i paznokci głównie przez udział w wielu reakcjach biochemicznych. Biorą udział w przemianie tłuszczów, węglowodanów oraz białek, w tym keratyny (białka budującego paznokcie i włosy). Głównie są to witaminy z grupy B. Najistotniejsze z nich to: witamina B2 (ryboflawina), która współdziała z witaminą A w namnażaniu komórek, witamina B6 zmniejszająca wypadanie oraz przetłuszczanie się włosów, witamina B5, znana również jako kwas pantotenowy, której zadaniem jest wspomaganie pigmentacji włosów oraz odpowiednie nawilżenia włosów, witamina B7 (Biotyna lub witamina H), zapobiega z kolei przedwczesnemu siwieniu włosów oraz łysieniu.

1 2
REKOMENDACJA
2014-11-27 17:14:40
~ola

Na wlosy dobry jest My Hair and Nails Repair. Bogaty skład, forma kapsułki łatwej do połknięcia. Ważne że skuteczny:włosy sa mocniejsze ,mniej wypadają, lepiej wyglądają. Warto spróbować!

2014-11-18 10:51:24
~natanka

Tutaj odpowiednia suplementacja jest najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza jesli mamy problemy z wypadającymi włosami Revital Hair.

2014-10-29 20:03:43
~kalinka

Jak widać są sposoby żeby własnie doskonale poradzic sobie z problemami naszej skóry ale i włosów. Wazne ze są one bardzo skuteczne.

2014-10-27 23:55:38
~andzia

Na pewno suplementacja jest tutaj odpowiednim i pomocnym rozwiązaniem, ponieważ daje konkretne efekty zwłaszcza jeśli jest regularnie przez nas stosowana. Dlatego sama przyjmuje odpowiednie witaminy i suplementy. Takim moim numerem jeden jest ten suplement Revital Hair.Tutaj wystarczy przyjmowanie raz dziennie i same zosbacyzcie swietne efekty.

2014-10-27 23:53:26
~monika

Sama wiem po sobie ze jedna wazna jest tez tutaj odpowiednia dieta. Ja polecam takie rozwiązanieRevital Hair i juz nawet po miesiącu same zobaczycie swietne efekty.

2014-10-22 18:22:51
~anita

Ja po prostu polecam dobrą suplementacje My Hair and Nails Repair. To jest rzeczywiscie bardzo dobry suplement który daje świetne efekty wiec warto jest postawić na coś co da nam piekne włosy i paznokcie.

2014-10-21 13:12:55
~Aneta

Jackobson's Hair jest świetnym preparatem jeśli chodzi o wypadanie włosów. Polecam serdecznie http://pl.jacobsonhair.com

2014-10-16 16:17:16
~anika

Mozna też spróbowac zadziałac od wewnątrz. Jesli o mnie chodzi to mogę polecić supelement My Hair and Nails Repair Medica. Jak dla mnie jest to sprawdzony suplement zapewniający piękna cerę, włosy i paznokcie ale i cellulit.

2014-10-06 12:17:12
~basia

Dobry jest również Revital Hair Aliness. Ma bardzo dobry skład. Wzmacnia włosy od wewnątrz.

2014-09-19 14:10:11
~olga

Dla mnie takim najlepszym sposobem jesli chodzi o zapobieganie wypadania włosów jest z pewnością suplementacja My Beauty System My Hair and Nails Repair I trzeba przyznac ze naprawde bardzo pomogły mi zahamować wypadanie włosów.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.