wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

Suplementy na włosy i paznokcie

123RF
22.06.2012

Na rynku farmaceutycznym pojawiło się sporo suplementów diety. Dużą część stanowią preparaty wzmacniające włosy i paznokcie. Kupujemy je coraz częściej i chętniej. Nasuwa się pytanie, który preparat należy wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania?

Włosy i paznokcie są naszą wizytówką. Dlatego każdy z nas marzy o pięknych, gęstych, lśniących włosach i o mocnych paznokciach. Dbając o nie, używamy wielu kosmetyków. Na wygląd włosów i paznokci wpływa wiele czynników takich jak: odpowiedni tryb życia, zabiegi fryzjerskie, długotrwały stres, zmiany hormonalne, pora roku oraz źle skomponowana dieta, która nie dostarcza organizmowi potrzebnych związków.

W sytuacji, kiedy stan naszych włosów i paznokci pogarsza się, należy wspomóc się suplementami diety, które działają na nasz organizm od wewnątrz. Suplementy diety są skoncentrowanym źródłem witamin i mikroelementów. Łykając je regularnie, możemy przywrócić naszym włosom i paznokciom ich naturalne piękno.

Białka
Zarówno włosy jak i paznokcie zbudowane są głównie z białka, keratyny. W skład keratyny wchodzą cysteina i metionina, te dwa aminokwasy charakteryzuje zawartość siarki. Przez taki skład włosy i paznokcie mają odpowiednia strukturę i wytrzymałość. Odpowiednia zawartość cysteiny i metioniny powoduje, że włosy nabierają blasku i są odporne na wilgoć. Innym ważnym aminokwasem, który należy dostarczyć organizmowi jest lizyna. Jest ona składnikiem białka - kolagenu, który poprawia jakość paznokci. Preparaty z aminokwasami poleca się głównie osobom stosującym dietę wegetariańską.

Witaminy
Poprawiają kondycję włosów i paznokci głównie przez udział w wielu reakcjach biochemicznych. Biorą udział w przemianie tłuszczów, węglowodanów oraz białek, w tym keratyny (białka budującego paznokcie i włosy). Głównie są to witaminy z grupy B. Najistotniejsze z nich to: witamina B2 (ryboflawina), która współdziała z witaminą A w namnażaniu komórek, witamina B6 zmniejszająca wypadanie oraz przetłuszczanie się włosów, witamina B5, znana również jako kwas pantotenowy, której zadaniem jest wspomaganie pigmentacji włosów oraz odpowiednie nawilżenia włosów, witamina B7 (Biotyna lub witamina H), zapobiega z kolei przedwczesnemu siwieniu włosów oraz łysieniu.

1 2
REKOMENDACJA
2014-08-26 14:36:36
~olliwka

Na pewno postawiłabym na ten suplement My Hair and Nails Repair Medica Efekt gwarantowany juz po pierwszym miesiącu przyjmowania go. Wiec warto.

2014-08-24 00:17:04
~reszka

Teraz to nie jest problem. Polecam zrobić kuracje tym suplementem i na pewno zmarszczki się wygładza a skóra nabierze sprężystości.

2014-07-31 15:23:55
~monika

Ile powinna trwać taka kuracja Waszym zdaniem ?

2014-07-31 15:02:37
~iwona

Dla mnie jest świetny Collagen Noble Health i powiem Wam ze po 3mc stosowania sa efekty. Wazna jest systematycznośc przyjmowania, bo wtedy mozna mówić o efektach.

2014-07-31 01:03:23
~emska

A moze zastosujesz tez taka suplementacje http://sklep.porcjapiekna.pl/produk t/collagen Moim zdaniem w połaczeniu z własciwym kremem na pewno pozytywnie wpłynie na nasz organizm.

2014-07-29 19:44:12
~helena

NA szczescie to nie jest już taki wielki problem. Wystarczy minimum przez 3mc przyjmować taki suplement http://aliness.pl/pl/p/Revital-Hair -x-60-kapsulek-LICAPS/27 i tak naprawde same przekonacie się o efektach.

2014-06-26 19:25:26
~kama

Dla mnie własnie taka suplementacja jest najlepszym rozwiazaniem. A po 3mc efekty sa rewelacyjne.

2014-06-20 05:50:14
~auuna

Dobrze jest pobrać taki suplement przez dłuższy czas, wtedy poprawi się kondycja włosów. Mi także pomogła taka kuracja.

2014-06-18 19:56:43
~christina

Myślę, że skrzyp polny jest bardzo dobry na włosy, mi taka kuracja pomogła. Łykałam przez 3 miesiące bio silicę max, ta ma najwięcej skrzypu.

2014-06-16 05:31:51
~kafaa

Łykałam jakiś czas właśnie skrzyp polny i byłam zadowolona z efektów. Włosy i paznokcie miałam mocne, włosy nie wypadały i zaczęły błyszczeć a paznokcie przestały się rozdwajać.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.