wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

Trądzik różowaty – wróg dojrzałej skóry

Shutterstock
24.08.2015

Notka PR

Trądzik? To słowo większość z nas kojarzy z pryszczatym nastolatkiem, dla którego okres dojrzewania jest ciągłą walką o czystą i zdrową skórę. Niestety trądzik młodzieńczy nie jest jedynym problemem, z jakim spotykają się dermatolodzy, a wśród ich pacjentów dorośli z trądzikiem pojawiają się dość często.
 
Trądzik – nie tylko młodzieńczy problem

Młodzieńczy trądzik mija z wiekiem, z czasem pozostają po nim jedynie przykre wspomnienia. Gdy hormony przestają szaleć, kończą się też problemy ze skórą. Znane są wprawdzie sytuacje, gdy młodzieńcze problemy z cerą pozostawiają po sobie przykre pamiątki w postaci blizn i przebarwień, jednak dzięki coraz lepszym kosmetykom do pielęgnacji młodej skóry takie przypadki pojawiają się coraz rzadziej. Znacznie poważniejszym problemem jest trądzik różowaty, pojawiający się najczęściej u osób pomiędzy 30 a 40 rokiem życia. Tu nie można liczyć na to, że z biegiem czasu problem sam się rozwiąże, tu trzeba sięgać po specjalistyczne kosmetyki oraz wprowadzić sporo zmian związanych ze stylem życia.
 
Jak objawia się trądzik różowaty?

Ta choroba skóry ma charakter przewlekły, a jej najbardziej charakterystycznymi objawami są grudki, krosty oraz zmiany przerostowe, które epizodycznie pojawiają się na twarzy. Problemom tym towarzyszą zaczerwienienia, rumień oraz „pajączki”, czyli rozszerzone naczynka krwionośne. Nie są to jedyne problemy związane z trądzikiem różowatym. W przypadku postaci grudkowo-krostkowej uporczywym problemem staje się też obrzęk twarzy, z kolei postać oczna wiąże się z takimi problemami jak podrażnienie i przekrwienie spojówek oraz nadwrażliwość na światło. Te objawy najlepiej świadczą o tym, że trądzik różowaty jest poważnym problemem, którego nie można ograniczać tylko i wyłącznie do wyglądu zewnętrznego.


 
Skąd biorą się problemy z trądzikiem różowatym?

Przyczyn powstawania tej choroby skóry jest sporo. Sprzyja jej jasna karnacja oraz cera naczynkowa. Wiadomo, że znaczenie ma tu płeć, gdyż wśród pacjentów z trądzikiem różowatym dominują kobiety. Wielu specjalistów podejrzewa też, że winę za pojawianie się problemów z trądzikiem mogą ponosić hormony oraz geny. Istnieje też wiele czynników, pod wpływem których zmiany chorobowe nasilają się.
 
Styl życia – długa lista zakazów

Życie z trądzikiem nie jest łatwe, a lista rzeczy, których należy unikać, jest dość długa. Zbyt intensywne ćwiczenia, dłuższe przebywanie na słońcu, alkohol – oto czynniki, których osoby dotknięte trądzikiem muszą unikać. Ważna jest też dieta, a dokładniej – unikanie pikantnych przypraw. Niestety, nie na wszystkie czynniki aktywujące zmiany trądzikowe można mieć wpływ. Stres, zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura powietrza oraz jego wilgotność – to tylko wybrane problemy, nad którymi trudno zachować kontrolę.
 
Jak dobierać kosmetyki?

Skóra dotknięta trądzikiem sporo wymaga, choć jednocześnie nakłada wiele ograniczeń związanych z codzienną pielęgnacją. Wybór kosmetyków to poważny problem dla osób mających problem z tą chorobą skóry. Należy ich szukać nie w drogeriach, lecz w aptekach. Wybór dermokosmetyków jest tu coraz szerszy. Znane marki, nastawione na walkę z poważnymi problemami skórnymi oraz na ochronę skóry wrażliwej, mają w swej ofercie coraz więcej produktów pozwalających pokonać m.in. trądzik różowaty – Iwostin przykładowo oferuje serię Rosacin, w skład której wchodzą kremy (na noc i na dzień), emulsja, żel oraz łagodzący płyn. Kosmetyki te łączy jedno – szeroki zakres działania. Mają one jednocześnie rozwiązywać kilka najistotniejszych problemów związanych z trądzikiem różowatym: łagodzić podrażnienia, wzmacniać naczynka krwionośne, chronić przed promieniowaniem oraz maskować nieestetyczne zaczerwienienia.

Pamiętajmy, że należy starannie dobierać nie tylko preparaty mające leczyć, ale i te kosmetyki, które mają służyć do poprawiania urody. Toniki, podkłady, kremy i maseczki – każdy kosmetyk przed zastosowaniem musi zostać dokładnie sprawdzony. Dla cery dotkniętej trądzikiem różowatym wielkim zagrożeniem są te kosmetyki, w których znajduje się alkohol oraz substancje zapachowe. Ryzykowne jest też korzystanie z tych kremów, które zatykają pory. Najlepsze są lekkie kremy nawilżające i łagodzące, w których zamiast dodatków zapachowych pojawi się tak ważny składnik, jak filtr UV.
 
Trądzik różowaty jest chorobą skóry, której pokonanie nie należy do najłatwiejszych zadań. Na szczęście wyniki badań laboratoryjnych oraz zdobyta w ich trakcie wiedza przekładają się na praktyczne rozwiązania, z których osoby dotknięte takim schorzeniem skóry mogą bezpiecznie korzystać.

 

notka PR
 

REKOMENDACJA
2016-08-17 19:55:17
~rossa

z moich doświadczeń wynika że najlepszymi tabletkami są IQFACE, koleżanka mi poleciła bo u niej też zadziałały, wcześniej nie miałam szczęścia do takich produktów, raczej tylko pogarszały mój stan, ale te tabletki są naprawdę dobre

2016-07-07 18:42:39
~miłka

Co do iqface zgadzam się w zupełności jeżeli chodzi o skuteczną walkę z trądzikiem... w każdym razie ja jestem z efektów bardzo zadowolona

2016-06-18 19:06:46
~oliwia

Mi akurat pomogły tabletki iqface. Po 3 miesiącach po trądziku nie miałam już najmniejszego śladu

2015-12-05 18:52:09
~tamara

Też stosowąłam iqface i uwazam, ze obecnie sa to chyba najlepsze tabletki dowalki z trądzikiem jakie są na rynku :D ja w każdym razie się go pozbyłam w 3 miesiące

2015-08-27 09:31:36
~Ada

W celu pozbycia się trądziku różowatego, dobrze jest poddać się zabiegowi transdermalporacji, Ja tak zrobiłam i się pozbyłam swoich kompleksów. Teraz, tylko w celu zapobiegnięcia powrotu tej przypadłości, używam do codziennej pielęgnacji naturalnych kosmetyków OrganicSeries, które poleciła mi kosmetyczka.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.