wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

Grotta Giusti Spa

05.08.2008

SPA&Wellness magazine

Gdyby nie XIX-wieczni górnicy, być może nie moglibyśmy dziś odwiedzić jednego z najładniejszych obiektów odnowy – Grotta Giusti Spa w toskańskiej miejscowości Monsummano Terme.

Największym atutem Grotta Giusti Spa są naturalne termy położone w skalnej grocie, o której Giuseppe Verdi napisał, że jest „ósmym cudem świata”. Została ona odkryta przez przypadek w 1849 r. przez górników, na działce należącej do arystokratycznego rodu Giusti. Szukali oni minerałów, a znaleźli parę wodną wydobywającą się ze skał. Głowa rodu uznała, że warto szukać dalej i w ten sposób górnicy dostali się do podziemnej jaskini. Wtedy zapadła decyzja, że w miejscowości Monsummano Terme powstanie uzdrowisko. Już w XIX wieku odwiedzały ją ówczesne sławy, takie jak Giuseppe Garibaldi, jeden z architektów zjednoczenia Włoch.

Dziś grotą i przylegającym do niej SPA zarządza firma Societ? delle Terme e del Benessere, kierowana przez Leandro Gualtieriego. Ten przedsiębiorczy Toskańczyk uczynił z Grotta Giusti jedno z najchętniej odwiedzanych day SPA w północnych Włoszech, z którego chętnie korzystają mieszkańcy niedaleko położonej Florencji.Wizytę w day SPA goście rozpoczynają zazwyczaj od wspomnianej jaskini, podzielonej na trzy części: Czyściec, Niebo i Piekło, w których panują temperatury od 31 do 34 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza sięga niemal 100 procent. – To naprawdę fascynujące przeżycie oczyszczać swój organizm ze wszelkich toksyn w tak pięknym otoczeniu – zachęca Andrea Giacomelli, dyrektor Grotta Giusti. Po 50-minutowej terapii (kosztującej 40 euro) wśród przepięknych stalaktytów i stalagmitów przejść można do gabinetów odnowy. Klienci mogą wybierać spośród kilku jednodniowych pakietów, które mają pomóc w odnowie organizmu. Najchętniej wybierany jest zestaw Beauty Day Spa (za 210 euro), w ramach którego można skorzystać z kąpieli w basenie termalnym z hydromasażem, jacuzzi oraz wizyty w grocie. Główna terapia to okłady z błota ze składnikami mineralnymi, wydobywanego z naturalnych źródeł termicznych. Zabieg ten poprawia ogólne samopoczucie, rozluźnia napięte mięśnie i łagodzi ból. Uzupełnieniem jest indywidualna maseczka na twarz oraz parafinowy okład na ręce, który przywraca miękkość i elastyczność skóry. Z kolei pakiet Traditional Tuscan Spa (120 euro) to, oprócz korzystania z basenów termalnych, okład z błota w temperaturze 47oC, termalny aerozol i inhalacja oraz masaż szwedzki, który poprawia ukrwienie, a także stymuluje zakończenia nerwowe w skórze i działa pozytywnie na krążenie w tkankach.

1 2
REKOMENDACJA
2008-08-18 15:42:38
~Arabella

Ja wolę pójść do swojej kosmetyczki a potem pojechać z mężem za miasto niż pchać się do jakiegoś spa!

2008-08-18 15:41:29
~Miśka

Super! To musi być wspaniała przyjemność! Tak sobie pojechać do Toskanii i to jeszcze do Spa!

2008-08-18 15:40:29
~Scarlet

Po co wyjeżdzać gdzieś daleko skoro u nas sa tak piękne tereny! Poza tym jest dwa razy taniej w Polsce!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.