wyszukanie zaawansowane

Odnowa biologiczna

On, Ty i... SPA

06.02.2009

Już w styczniu miejsce mikołajów w witrynach okien sklepowych zajęły równie czerwone serduszka. To niezawodny znak, że zbliżają się Walentynki. Nie masz ochoty na „romantyczną komedię i kolację tylko we dwoje", ale nie masz też pomysłu na to, jak spędzić ten wieczór w nieco bardziej nietypowy sposób? A może wybierzecie się do SPA?

Szczęście sprzyja... zakochanym
Tegoroczne Święto Zakochanych wypada w sobotę. Jeśli dobrze się zorganizujecie, możecie spędzić wspólnie cały weekend. Jeśli masz ochotę zafundować ukochanej osobie niezwykły czas – zaproś ją do SPA. Ustalcie wcześniej, że ten czas spędzicie tylko ze sobą. Wyłączcie telefony, nie sprawdzajcie skrzynek e-mailowych, nie śledźcie pilnie bieżących wartości akcji i kursu walut. Na dwa dni schowajcie się przed światem i otwórzcie wszystkie zmysły na zupełnie nowe doświadczenie.

Czym właściwie jest SPA?
SPA to raczej domena kobiet. Przeciętny mężczyzna nie ma pojęcia co oznacza ten skrót i co właściwie miałby w całym tym „SPA" robić. Zacznijmy więc od podstaw. Skrót SPA pochodzi od łacińskiej sentencji Sanitas per aquam – co oznacza zdrowie dzięki wodzie. Łączyło się ono z koniecznością podróży do miejscowości, które słynęły z uzdrawiających źródeł. Były to miejsca szczególne – dzięki którym SPA oznacza dziś całą filozofię spokoju i życiowej równowagi.

Ośrodki SPA w swej nazwie miewają też zwykle dodatkowe słowo: wellness (SPA & Wellness). W połowie XX wieku jeden z amerykańskich uczonych stwierdził, że współistnienie fitnessu i dobrego samopoczucia daje nam życiową harmonię ciała i ducha. Z połączenia tych dwóch słów powstało kolejne – wellness właśnie.

1 2 3
Tagi: masażspazabiegi w spa
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.